SIA "FeLM" rīkotajā elektroniskajā izsolē, kurā bija iespējams iegādāties bijušo maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" elektrotēraudkausēšanas kompleksu kā lietu kopību, nav pieteicies neviens pretendents un izsole atzīta par nenotikušu, aģentūru LETA informēja "FeLM".


""FeLM" valde ir nolēmusi rīkot otro izsoli, un, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk potenciālos izsoles dalībniekus, samazinās lietu kopības sastāvā izsolāmās kustamās mantas daļas sākumcenu.


Tuvākajā laikā tiks rīkota lietu kopības otrā izsole elektroniskajā izsoļu vietnē," norādīja "FeLM" valdes priekšsēdētājs Jānis Rībens.


Lietu kopības izsoles sākumcena bija noteikta 7, 215 miljoni eiro.


Lietu kopībā ietilpst nekustamais īpašums Brīvības ielā 94, Liepājā, kas sastāv no zemesgabala ar 13,2409 hektāru platību, uz tā esošās apbūves (21 būve) un uz zemes gabala esošie dzelzceļa sliežu ceļi, nekustamais īpašums Brīvības ielā 94A, Liepājā, kas sastāv no zemes vienības ar kopējo platību 7,1165 hektāri un četrām būvēm, nekustamais īpašums Brīvības ielā 100, Liepājā, kas sastāv no zemes vienības ar kopējo platību 10,346 hektāri, nekustamais īpašums Brīvības ielā 92A, Liepājā, kas sastāv no zemes vienības ar kopējo platību 2860 kvadrātmetri un vienas būves ("Skābekļa stacijas ēka" ar kopējo platību 1805,9 kvadrātmetri), kustamā manta (415 vienības, tostarp elektrotēraudkausēšanas krāsns), kas atrodas nekustamajos īpašumos Brīvības ielā 94, Liepājā un Brīvības ielā 92A, Liepājā.


LETA jau ziņoja, ka 2019.gada 25.septembrī daļu bijušā "KVV Liepājas metalurga" teritorijas iegādājās Liepājas speciālā ekonomiskā zona (SEZ) par 2,67 miljoniem eiro.
Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas SEZ pārvalde un "FeLM" 2018.gada augusta beigās parakstīja nodomu protokolu par industriālā parka attīstību Liepājā, lai nodrošinātu "KVV Liepājas metalurga" vēsturiskās teritorijas efektīvu izmantošanu.


Tāpat vēstīts, ka lielāko vēl nepārdoto "KVV Liepājas metalurga" aktīvu - elektrotēraudkausēšanas krāsni – ir pārņēmis "FeLM".


Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH" 2018.gada martā uzvarēja "KVV Liepājas metalurga" velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.


Savukārt 2018.gadā "KVV Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas – elektrotēraudkausēšanas krāsns – elektroniskā izsole tika atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.


"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināta 2016.gada septembrī.