Divu gadu laikā "Komunālā pārvalde" iegādājusies piecas jaunas vieglās automašīnas "Volkswagen". Tik krasu autoparka atjaunošanu nav veikusi neviena cita pašvaldības struktūrvienība.

2015.gadā "Komunālās pārvaldes" darbinieki tika pie divām jaunām "Jetta", bet pērn nopirkti divi "Golf" un vēl viena "Jetta". Automašīnas pirktas Liepājas mēram agrāk piederējušajā firmā "SD Autocentrs". Šajā uzņēmumā pašvaldība un ar to saistītas struktūras bieži pērk savus spēkratus.

Kā skaidro "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, 2015. un 2016. gadā notika plānota pārvaldes rīcībā esošo automašīnu parka atjaunošana, lai samazinātu to uzturēšanas izdevumus.

Izsolēs tika pārdotas sešas automašīnas, kas bija ar lielu nobraukto kilometru skaitu, tehniski nolietojušās, neekonomiskas nepieciešamo remondarbu dēļ.  No izsolēs piedāvātajām automašīnām vecākā bija ražota 1993., jaunākā − 2004. gadā.

Piecu jaunu automašīnu iegāde notika saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu. Galvenais kritērijs bija zemākā cena. Divas jaunas vieglās automašīnas tika iegādātas iepirkumu konkursā 2015.gada beigās. Šajā konkursā savus piedāvājumus izteica divi pretendenti. Līgums par automašīnu piegādi par kopējo summu EUR 31 570,20, neskaitot PVN, noslēgts ar SIA "SD Autocentrs".

Iepirkumā, kas notika 2016.gada sākumā, tika iegādātas trīs automašīnas. Šajā iepirkumā piedāvājumus izteica četri pretendenti. Līgums par automašīnu piegādi noslēgts ar SIA "SD Autocentrs". Iepirkuma kopējā summa (līgumcena) − EUR 41 993,38, bez PVN.

Kā liecina biedrības "Auto asociācija" apkopotie dati, 2015.gadā Liepājas dome nopirka jaunu "Ford Mondeo", bet pērn − "VW Multivan". Pēdējo duvu gadu laikā Liepājas Sporta pārvalde iegādājusies jaunu "Seat Alhambra", SEZ pārvalde − "VW Multivan", Nekustamo īpašumu pārvalde - "Peugeot Partner", bet Būvvalde − "VW Jetta".

Tendence rāda, ka mūsu pilsētā jaunas vieglās automašīnas pērk nedaudz vairāk. 2015.gadā privātpersonas un uzņēmumi iegādājās 250 spēkratus, bet 2016.gadā − jau 264.