Liepājas zivju pārstrādes uzņēmums "Kolumbija Ltd." pagājušajā gadā strādāja ar 909 753 eiro apgrozījumu, kas ir par 42,7 procentiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt kompānijas peļņa vairākkārt samazinājās – līdz 120 eiro, liecina informācija "Firmas.lv", ziņo LETA.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn kompānijas darbību ietekmēja uzņēmumā radušās problēmas saistībā ar Krievijas ieviestajām sankcijām saldētu zivju ievešanai Krievijā, kas uzņēmumam lika pielāgoties Latvijas tirgus noteikumiem un samazināt cenas.

Kompānijas vadība atzīmē, ka uzņēmuma situāciju pērn pasliktināja arī "Trasta" komercbankas likvidācijas process, jo "Kolumbija Ltd." neizdevās vienoties ar tās administratoru par kredītsaistību restrukturizāciju. 2016.gada vasarā bankas administrators sāka pārdot "Kolumbija Ltd." kredītsaistības, kuras līdz šim laikam joprojām nav pārdotas. Šī iemesla dēļ uzņēmums kopš 2016.gada jūlija neaprēķina kredītprocentus, neveic kredīta maksājumus un kompānijai nav iespēju izmantot faktoringu un citus finanšu instrumentus.

Kompānija 2016.gadā aktivizēja savu menedžmentu zivju konservu realizācijā un jaunu tirgu apguvē, sākot sadarbību ar Kanādas uzņēmējiem un palielinot realizāciju Mongolijā un Izraēlā.

Neraugoties uz apgrozījuma kritumu, pateicoties daudzveidīgai darbības veidu diversifikācijai, uzņēmums turpina veiksmīgi īstenot saimniecisko darbību. Kompānijas vadība prognozē 10–15% apgrozījuma pieaugumu 2017.–2018.gados salīdzinājumā ar 2014.gadu, pateicoties jaunu noieta tirgu apgūšanai un reālām perspektīvām apgūt vecos realizācijas tirgus.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka šogad sākusi eksportēt konservus uz Ķīnu, Japānu un Taivānu. Tāpat uzņēmums saņēmis sertifikātu produkcijas eksportam uz Izraēlu.

Jau ziņots, ka pēc "Firmas.lv" datiem, uzņēmuma "Kolumbija LTD" apgrozījums 2015.gadā bija 1,587 miljoni eiro, peļņa – 3274 eiro.

Kolumbija Ltd." ir reģistrēta 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,5 miljoni latu (2,134 miljoni eiro). "Kolumbijas LTD" īpašnieki vienādās daļās ir Krievijas pilsonis Igors Krupņiks (33%), Krievijas pilsonis Vadims Prokofjevs (33%), Kiprā reģistrētais uzņēmums "Nirtolex limited" (33%).