SIA "EuroBioTherm" bijušajā "Liepājas metalurga" teritorijā iecerējusi būvēt modernu siltumizolācijas materiālu ražotni, celtniecībā un modernajās tehnoloģijās investējot vairāk nekā 40 miljonus eiro, informē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde.


Uzņēmums Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē vērsies ar lūgumu slēgt zemes apbūves tiesību rezervēšanas līgumu par zemesgabala Brīvības ielā 94B daļu 33 913 kvadrātmetru platībā.


SEZ valde jūlija sēdē lūgumu akceptējusi, ar uzņēmumu tiks slēgts zemes rezervācijas līgums uz gadu, lai "EuroBioTherm" varētu veikt teritorijas izpēti un sagatavot būvprojektu minimālā sastāvā.


"Liepājas SEZ valde rūpīgi izvērtēja uzņēmēja nodomu pamatotību un ieceres atbilstību bijušā "Liepājas metalurga" teritorijas attīstības programmai un lokālplānojumam," norāda SEZ.

SIA "EuroBioTherm" ir jauna kapitālsabiedrība, kas reģistrēta Rīgā šā gada marta sākumā. Tās vienīgais valdes loceklis, īpašnieks un patiesā labuma guvējs ir Andrejs Karaļuks. Viņš ir arī SIA "Petrotrans Invest" valdes loceklis.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka saistības attiecībā uz 1999. gadā noslēgto līgumu par zemesgabala Brīvības ielā 94B nomu līdz 2098. gadam no maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" bija pārņēmis uzņēmums "KVV Liepājas metalurgs". Nomas līgums paredzēja, ka nomniekam šajā teritorijā jāveic investīcijas, bet saskaņā ar "KVV Liepājas metalurga" 2015. gadā iesniegto biznesa plānu Brīvības ielā 94B plānotais teritorijas izmantošanas mērķis bija materiālu un palīgmateriālu uzglabāšana un kraušana.

Ņemot vērā, ka zemes gabals netiek apsaimniekots un izmantots atbilstoši nomas līguma prasībām, turklāt nomnieks ilgstoši kavēja nomas maksājumus, SEZ valde 2016. gadā izbeidza starp SEZ pārvaldi un "KVV Liepājas metalurgu" noslēgto līgumu par zemesgabala nomu.