Latvijas lielajās pilsētās parādi par siltumenerģiju ir par 28 procentiem mazāki nekā pirms gada. Liepājā tie samazinājušies vēl ievērojamāk – par 61 procentu jeb līdz 280 tūkstošiem eiro.

Par to liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotā informācija, raksta LETA.

Parāda apmērs par siltumenerģiju šā gada 1.septembrī lielajās pilsētās bija 19,1 miljons eiro. Pagājušā gada 1.septembrī kopējais parāda apmērs republikas nozīmes pilsētās bija 26,6 miljoni eiro. LPS gan nav datu par parāda apjomu Ventspilī.

Ievērojams parāda samazinājums konstatēts Rīgā – par 64%, Liepājā – par 61,2% un Jūrmalā – par 55,3%. Neliels parādu pieaugums novērots Valmierā un Daugavpilī.

Liepājas patērētāju parāds samazinājies no 718 057 eiro 2013.gada 1.septembrī līdz 278 674 eiro šogad. Tas ir pēdējo piecu gadu laikā zemākais parāda līmenis attiecīgajā periodā mūsu pilsētā. Augstākais bija 2012.gada septembrī – 860 564 eiro.

Kā skaidro LPS eksperts enerģētikas jautājumos Andris Akermanis, rēķini par patērēto siltumenerģiju pagājušajā apkures sezonā ir mazāki, jo iepriekšējā ziema bija salīdzinoši siltāka. Tāpat arī ir vērojama tarifu izlīdzināšanās – augstākie tarifi samazinās, bet zemākie – palielinās. Lai gan tekošo rēķinu apmaksas tendences ir uzlabojušās, vecie parādi joprojām saglabājas. Tomēr lielākajā daļā pilsētu maksājumu disciplīna esot uzlabojusies.