Vadošais Baltijā koplietošanas automašīnu uzņēmums "CityBee" šonedēļ pirmdien uzsāka darbību Liepājā. Jau pirmajās darbības dienās tika sasniegti jauni rekordi – lielākais dienas aplikācijas lietotāju skaits, rēķinot uz iedzīvotāju skaitu pilsētā.

"Lielā liepājnieku interese par "CityBee" aplikāciju un pakalpojumiem apliecina, ka lēmums par darbības paplašināšanu Liepājā ir pareizs solis. Esam aprēķinājuši, ka pirmajās dienās aplikācijas lejupielādētāju skaits ir ļoti augsts, sasniedzot vairākus simtus lietotāju. Liepāja ir stratēģiski nozīmīgs reģiona centrs. Mūsu pieredze liecina, ka koplietošanas automašīnu zonas atklāšana jaunā pilsētā veicina tūrisma potenciālu un atpūtas vai darījumu tūristu pieplūdumu," informē Egija Gailuma, "CityBee Latvija" vadītāja.

Ar koplietošanas automašīnu priekšrocībām pilsētā tika iepazīstināti arī Liepājas pilsētas domes pārtsāvji. "Man ir prieks, ka Liepāja ir izvēlēta kā pirmā lielā pilsēta ārpus Rīgas un tās reģiona, kurā tiek veidota auto koplietošanas sistēma. Tas ir gan jauns pakalpojums, kas pieejams liepājniekiem, gan arī paver atkal jaunu Liepājas sasniedzamības veidu ceļotājiem no Rīgas, Jūrmalas, Klaipēdas, Palangas vai kādas citas no 14 Eiropas pilsētām, kurās darbojas šī sistēma," sacīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks.

Liepāja ir trešā pilsēta Latvijā pēc Rīgas un Jūrmalas, kur turpmāk darbosies "CityBee" automašīnu koplietošanas zona. "CityBee" autoparku Latvijā veido 350 transportlīdzekļu. Vasaras sākumā jau esošo automašīnu klāstu - "Fiat 500", "Toyota Corolla", "Peugeot 308" un "Fiat Ducato" – papildināja ar kabrioletiem – "Mini Cooper" un "Fiat 500".

"CityBee" nomas automašīnas var atstāt arī Lietuvā un Igaunijā. Ikviens varēs ērti iznomāt automašīnu, izmantojot lietotni "CityBee". Aplikāciju viedtālruņiem iespējams lejupielādēt "App Store" un "Google Play" lietotnēs.

"CityBee" ir investīciju uzņēmuma "Modus Group" projekts. "Modus Group" specializējas finansējuma piesaistē autobūves nozarei, atjaunojamās enerģijas un nekustamā īpašuma projektiem.