Bez ilūzijām par jaunradīta zīmola iespējām provincē uzņēmēja Antra Hanna Pujēna pārcēlusies uz galvaspilsētu un apgūst Itālijas un Francijas tirgu, raksta db.lv.

Kā raksta laikraksts "Dienas Bizness", zīmols "Cinnamons" radās jau pirms pieciem gadiem Liepājā, kad Antra Hanna Pujēna kopā ar RTU studenti Lindu Birzi nodibināja uzņēmumu cinn.designe, lai sāktu modes biznesu ar dizaina kolekcijām. Viņa jau strādāja kā dizainere un stiliste iepriekš dibinātajā SIA WWWin.

Abi uzņēmumi cieši sadarbojās. Šobrīd zīmols "Cinnamons" turpina savu ceļu ar SIA WWWin. Kā dizainere A.H. Pujēna jau ceturto sezonu ar savām kolekcijām piedalās Rīgas Modes palātas organizētajā latviešu modes festivālā Rīga Fashion Mood. Oktobra sākumā veiksmīgi prezentēta jaunākā kolekcija La vie en rose. Zīmola devīzei izmantots franču teiciens femme femme jeb sievišķīgā sieviete.

Kā mācību stunda
"Salona "Cinn" veidošana Liepājā man bija kā mācību stunda. Veidojot komandu, meklējot sadarbības partnerus, darbojoties ar privātajiem klientiem, organizējot un vadot dažādus seminārus un apmācības, gan veiksmes, gan neveiksmes deva pieredzi, kuru nevar iegūt biznesa grāmatās," atzīst A.H. Pujēna. Diezgan ātri nākusi sapratne, ka jāiet pašai savs ceļš un tas nebūs Liepājā, kur tirgus ir šaurs un pieprasījums – ļoti ierobežots. Lēmums pārcelties uz Rīgu tika pieņemts zibenīgi, reizē ar uzaicinājumu "Cinnamons" aksesuārus ievietot veikaliņā Tējas roze Vecrīgā. "Amizants skats – mazā vabolīte pārbāzta ar mantām, melns runcis un orhidejas logā – tik spilgti atceros šo Liepājas–Rīgas ceļu saulainā augusta pēcpusdienā," atceras dizainere. Tējas roze bija tendēta uz ārvalstu tūristiem. "Palūdzu iespēju sākumā pašai pārdot savas lietas. Gribēju redzēt, vai Rīgai tās der, vai tās cilvēkus interesē. Tā man atkal bija kā mācību stunda, par ko, jāatzīst, citi dizaineri bija uzrullējuši lūpu," stāsta uzņēmēja. Gājis tik labi, ka veikaliņa saimniece pat palūgusi pārvietot kolekciju tālākajā telpā, citādi apmeklētāji "iesprūstot" pie viņas precēm – cepurēm, cimdiem un lentām. "Kad arī otrā stāva trešā istaba rullēja, sapratu, ka ir vērts ķerties pie lietas nopietnāk," atceras A.H.Pujēna.

Izveido ateljē
"Pirmais ofiss bija mans dzīvoklis," smejas A.H. Pujēna. Arī pirmais ateljē un dizaina darbnīca. Iekšā – ārā staigājušas rokdarbnieces, adītājas, šuvējas, veidojot aksesuārus un apģērbus pēc viņas skicēm. Paplašinoties klientu lokam, tapa "Cinnamons" Atelier Hospitāļu ielā. Atrasts arī rūpnieciskais sadarbības partneris – trikotāžas izstrādājumu ražotne, kas pēc A. H.Pujēnas radītā dizaina izgatavo apģērbus un aksesuārus. Iesākumā bijis grūti, jo vajadzēja savienot komerciālo ražošanu ar laikietilpīgu dizaina modeļu izstrādi. Taču bez šādas sadarbības nevar, jo ar Latvijas tirgu izdzīvošanai nepietiek, secinājusi dizainere.

Veiksme Milānā
Pagrieziena punkts bijis pirms trim gadiem Milānā, kur "Cinnamons" kolekcijai noīrēti pāris kvadrātmetri gadskārtējā tirdzniecības izstādē. "Mani burtiski gāza apkārt, izpirka, izķēra visu, kas bija," stāsta A.H.Pujēna. Kopš tās reizes viņa ik gadu decembrī dodas uz Milānu, šogad tā būs jau ceturtā reize. Saņemti arī sadarbības piedāvājumi no Itālijas tirgotājiem, taču pagaidām viņa savu preci realizē pati. "Ļoti lieliem un apjomīgiem projektiem neesmu gatava. Taču tas mani interesē. Jāmācās un jāaug." Milānā labs noiets nebija vienīgā veiksme. Jau pirmajā dienā viņa ievērojusi, ka netālu rosās francūži un viens no viņiem pievērš Latvijas stendiņam pastiprinātu uzmanību. Drīz vien viņš mēģinājis sākt sarunu, taču A.H. Pujēna franciski varējusi atbildēt vienīgi: je ne parle pas france, bet Marsels nerunāja ne angliski, ne krieviski. Tomēr izrādījās, ka sākumā tīri labi var iztikt bez vārdiem, un nu jau vairākus gadus abi ceļo starp Rīgu un Dienvidfranciju. Enerģiskais francūzis nodibinājis Rīgā savu uzņēmumu, ar kuru viņš Francijas izstādēs pārdod Baltijas produktus – Piebalgas alu, Dobeles dzirnavnieka vafeļu maisījumu, Santa Maria citronpiparus. Savukārt "Cinnamons" aksesuāri ir atrodami nelielā veikaliņā (boutique) Dienvidfrancijas pilsētiņā Salon–de–Provence.

Pieņem francisko
Pateicoties Marselam, viņai ir iespēja regulāri piedalīties Francijas pārdošanas izstādēs. Ne visur gājis tik labi, lai atgrieztos, bet francūzietes no Nicas, Dižonas, Bordo un Mecas jau ir ievērojušas "Cinnamons" trikotāžu. Parīze vēl esot priekšā. Tagad Antra Hanna prāto par to, ka vajadzētu atvērt pašai savu boutique, ja vien viņa izlems palikt Rīgā. Franču valoda vairs nav šķērslis, un viņai ļoti patīkot saulainā Dienvidfrancija. Tikpat skaista Antrai un Marselam šķiet Rīga ar neatkārtojamo jūgendstilu un art deco. Laba sadarbība izveidojusies ar stila veikalu Madam Bonbon. Iecienīta arī franču stila kafejnīca Bonēra Tērbatas ielas rajonā, kur ir iecere veidot nākamās kolekcijas fotosesiju. Jautāta par grūtībām, viņa nopūšas un saka, ka grāmatvedība un "papīri" joprojām viņu nervozē, tāpēc nākas to uzticēt profesionāļiem. "Es tomēr esmu māksliniece," viņa piebilst.