Biržas "NASDAQ OMX Riga" valde apturējusi tirdzniecību ar rūpniecības uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" akcijām līdz cenu ietekmējošas informācijas atklāšanai biržai.

Paziņojums par tirdzniecības atjaunošanu sekos, raksta LETA.

Patlaban notiek "Liepājas metalurga" akcionāru sapulce, kuras darba kārtībā ir gan šā gada budžeta apstiprināšana, gan ziņojuma par pagājušā gada finanšu rādītājiem uzklausīšana, gan arī zvērināta revidenta vēlēšana. Akcionāru sapulcē arī pārvēlēta uzņēmuma padome, jo lielākajiem akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam policija noteikusi ierobežojumus ieņemt amatus uzņēmumā.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurgs" nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu un patlaban tiek pilnveidots tā tiesiskās aizsardzības plāns.

Piektdien uzņēmums vērsās Liepājas tiesā ar iesniegumu, kurā uzņēmums lūdz par vienu mēnesi pagarināt tiesiskās aizsardzības plāna izstrādes un saskaņošanas termiņu. "Liepājas metalurgs" skaidro, ka pagarinājums nepieciešams, lai pilnveidotu iepriekš izstrādāto tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna projektu un maksimāli ņemtu vērā kreditoru intereses. Iesniegums šodien tiks nodots tiesnesim, kurš skata "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Šim tiesnesim arī būs jāpieņem lēmums – pagarināt vai nepagarināt plāna izstrādes termiņu.

Valsts kase šomēnes no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A." – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica "Liepājas metalurga" valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" zaudējumi šī gada pirmajā ceturksnī bija 10,1 miljons latu pretstatā pērn pirmajā ceturksnī gūtajai 521 688 latu peļņai, liecina uzņēmuma finanšu pārskats. "Liepājas metalurga" konsolidētais neto apgrozījums 2013.gada pirmajā ceturksnī bija 78,3 miljoni latu, kas ir par 11,5 miljoniem vairāk nekā 2012.gada pirmajā ceturksnī, kad uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 66,8 miljoni latu.

"Liepājas metalurga" akcijas tiek kotētas "NASDAQ OMX Riga" Otrajā sarakstā.