Gatavojoties jaunajai graudaugu sezonai, Liepājas SEZ kapitālsabiedrība "Baltic Transshipment Center" (turpmāk BTC) uzsākusi jaunas noliktavas būvniecību. Plānotās investīcijas 3 miljoni eiro ir vērstas uz vietējo graudu plūsmas palielināšanu. Noliktavu plānots nodot ekspluatācijā šā gada 1.augustā, teikts Liepājas SEZ feisbuka lapā.

LSEZ SIA "BTC" ir viena no vecākajam Liepājas SEZ kapitālsabiedrībām, kas savu uzņēmējdarbību uzsāka 1999.gadā, izbūvējot pirmo terminālu Karostas kanālam pieguļošajā teritorijā.

Šobrīd ir uzsākta  jaunas noliktavas būvniecība 5400 m2 platībā, papildinot jau esošo noliktavu platību, kas ir 12 000 m2.

"BTC" pieder uzņēmumam "Scandagra Group", kas ir  Zviedrijas kooperatīva "Lantmännen" un Dānijas kooperatīva  "DLG" kopuzņēmums.  "Lantmännen" un "DLG" katram pieder 50%  "Scandagra Group" akciju . Tāpat "Scandagra  Group" ietilpst tādi uzņēmumi kā "Scandagra Estonia", "Scandagra Lithuania", "Scandagra Latvia ", RSEZ A/S "Rēzeknes dzirnavnieks".  

"BTC" pamatanodarbošanās ir kravu piesaiste, uzglabāšana un sadarbība ar dažādu valstu kravu īpašniekiem, galvenokārt strādājot ar lauksaimniecības kravām. Uzņēmums stabili strādā, piesaistot jaunas kravas un veidojot tranzītkoridoru starp austrumiem un rietumiem. Sadarbības partneri uzņēmuma darbības laikā nav mainījušies – Latvija, Krievija, Baltkrievija un Eiropas valstis.

"BTC" galvenais kravu veids ir Latvijas graudi. Sadarbības partneri:  Danijas kooperatīvs "DLG","Scandagra Latvia", RSEZ A/S "Rēzeknes dzirnavnieks". Uzņēmumā strādā  27 darbinieki un apgrozījums 2020.gadā bija 3,13 milj. eiro, bet pārkrauto kravu apjoms bija 249 565,25 tonnas.