Nākamnedēļ savu trīspadsmito pastāvēšanas gadadienu atzīmēs Latvijas Anonīmo spēlmaņu kustība. Kustības biedri katru nedēļu sapulces rīko arī Liepājā.

Anonīmie spēlmaņi ir vīriešu un sieviešu sadraudzība, kas nozīmē, ka cilvēki dalās savā pieredzē, spēkā un cerībās, lai atrisinātu tiem kopējo problēmu un palīdzētu citiem atveseļoties no azartspēļu atkarības.

Kustības pamats ir pašu spēlmaņu pašpalīdzības grupas, kuru sapulces notiek reizi nedēļā. Vienīgais noteikums, lai azartspēļu atkarīgais jeb kompulsīvais spēlmanis iesaistītos pašpalīdzības grupā, ir viņa paša vēlme pārtraukt spēlēšanu.

Anonīmo spēlmaņu kustības dalībnieki strādā ar sevi pēc 12 soļu programmas un ievēro 12 tradīcijas – tai skaitā arī anonimitātes principu. Grupu darbs koncentrējas uz socializētu atbalstu, diskusiju veidā daloties pieredzē un informācijā.

Anonīmo spēlmaņu jubilejas pasākums notiks šo sestdien, 11.janvārī, un tas sāksies pulksten12 ar atklāto sapulci, kuru apmeklēt aicināts ikviens. Pēc tam norisināsies atkarīgo un līdzatkarīgo slēgtās sapulces un svinības.

Savu azartspēļu atkarību pārvarēt gribošo cilvēku sadraudzība aizsākās 1957.gadā Losandželosā kā "Gamblers Anonymous" un patlaban darbojas daudzās pasaules valstīs. Latvijas kustības pirmsākumi meklējami vēl pagājušā gadsimta 90.gados, taču regulāras sapulces Latvijā notiek kopš 2001.gada.

Patlaban Latvijā darbojas piecas Anonīmo spēlmaņu grupas, kas organizē sapulces ik nedēļu. Pirmdienās no pulksten19 līdz 21 sapulces notiek Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6, otrdienās – no pulksten 18 līdz 19.30 Liepājā, Siena ielā 10 un no pulksten 18.30 līdz 19.30 – Jelgavā, Stacijas ielā 13.

Trešdienās sapulces notiek no pulksten19 līdz 21 Rīgā, Brīvības ielā 237/2, bet ceturtdienās sapulces notiek no pulksten19 līdz 21 Rīgā, 11.novembra krastmalā 29.

Anonīmo Spēlmaņu kustībai nav ne iestāšanās, ne dalības maksas, grupas tiek uzturētas, pateicoties dalībnieku brīvprātīgiem ziedojumiem. Šī kustība nav saistīta ar reliģiju, konfesijām, politiku, organizācijām vai valsts iestādēm. Latvijas Anonīmajiem spēlmaņiem ir ciešas saites ar Lietuvas, Krievijas un ASV spēlmaņu grupām.