Brāļi Mareks un Mikus Alberti, kafejnīcas "Red Sun Buffet" īpašnieki, jau 10. sezonu apsaimnieko kafejnīcu pludmalē, kura nu jau otro sezonu vairs nav tikai vasaras kafejnīca.

Tiekamies pie smaržīgas šokolādes tējas tases "Red Sun Buffet" kafejnīcā Pasta ielā. Uz jautājumu – Kā jums klājas? – abi smaidot atbild: "Pārziemojam..."

Mikus saka – šī bijusi labākā vasara, kāda jelkad pieredzēta. Tāpēc šo ziemu būšot vieglāk pārlaist. Tā nu tas ir – sezonalitāte ir šī biznesa specifika, un brāļi brīnumus negaida, tikai vasaru.

Vai liepājnieki ziemā nemaz neapmeklē pludmales "Bufeti"? Mikus atzīst, ka decembris līdzinājies vasaras mēnešiem, tik pieprasīta bijusi pludmales kafejnīca. Tomēr pieprasījums galvenokārt tomēr bijis pēc korporatīviem pasākumiem, piemetina Mareks.

Liepājnieki ziemā pludmales kafejnīcā iegriežoties galvenokārt nedēļas nogalēs. Ja nelīst lietus, piebilst Mareks. Viņš to dēvē par "Liepājas specifika". Proti, liepājniekiem netīkot pastaigas sliktos laika apstākļos. Atšķirībā no angļiem. Mareks sakās lasījis, ka Anglijā par laikapstākļiem sūdzas tikai imigranti – vietējie kopš bērna kājas pieraduši iet ārā jebkuros apstākļos, protams, atbilstoši saģērbjoties.

Sapnis par pludmales kafejnīcu, kas būtu atvērta visu gadu, radies pirms gadiem septiņiem, astoņiem, atceras Mareks. Uz šo mērķi, kā to darījuši allaž, brāļi gājuši nesteidzoties, soli pa solim. Tāpat kā pamazām pludmalē pārgājuši no vienreizlietojamajām uz stikla glāzēm. Tāpat kā izbūvējot jumta terasi tikai otrajā sezonā. Brāļi pamazām sper arī nākamo soli – lai ēdienu gatavošana pludmales kafejnīcā varētu notikt katru dienu, ne tikai nedēļas nogalēs, kā šobrīd. Tas gan nav iespējams, kamēr nav pastāvīgs ūdens un kanalizācijas pieslēgums, un tas ir atkarīgs no pašvaldības. Ļoti to gaidām, neslēpj "Bufetes" saimnieki.

Šobrīd uz pludmales kafejnīcu ūdens tiek pievests cisternās, un kanalizācijas konteineru iztukšot brauc "Eko Kurzemes" speciālais transports. Tieši tāpēc tualete iekštelpās ir atvērta tikai ziemā, kad apmeklētāju maz. Ja gribētu arī vasarā, "Eko Kurzemes" transportam būtu jābrauc divreiz dienā, atzīst kafejnīcas saimnieki.

"Bufete" bija pirmā Liepājas pludmales kafejnīca, tagad to ir jau vairākas, un viena – "7.līnija" – atvērta arī ziemā. Ko "Bufetes" saimnieki saka par konkurenci?

Tas ir tikai normāli, ka rodas jaunas kafejnīcas, uzskata Mikus. Veselīgi, neļauj mums iemigt, – piekrīt Mareks. Turklāt pludmales kafejnīcām katrai esot sava publika. Tie, kuri iet uz "7.līniju", nenāk uz "Bufeti". Tāpat sava publika ir "Cafe 21".

"Bufete" lielāko viesu pieplūdumu piedzīvojusi pērn piekrastes pārgājiena laikā un aizpērn, kad Liepājā notika "Prāta vētras" koncerts. Toties festivāla "Summer Sound" dienās apmeklētāju bijis tikpat, cik jebkurā nedēļas nogalē.

Sava vieta pludmalē "Bufetei" reizi trīs gados jāiekaro no jauna, jo nomas līgumu pašvaldība slēdz tikai uz šādu periodu. Alberti nesūdzas, bet tas, protams, liedz strauji attīstīties. Tomēr arī nākamvasar "Bufete" paredzējusi apmeklētājiem sagādāt ko jaunu, šoreiz akcents būšot uz bērnu laukumu.

Ideju brāļiem netrūkst, viņi tās smeļas arī kopīgos braucienos. Nav jādodas nekur tālu, saka Mareks, tepat, ap Baltijas jūru, ir daudz interesanta, ko redzēt. Būts gan Polijā – Gdaņskā, Gdiņā, Sopotā, gan Krievijā – Kaļiņingradā un Sanktpēterburgā, gan Igaunijā un Lietuvā.