Aizvadītajā nedēļā lieldraugi Liepājas Universitāte, biedrība "Impact Hub Liepāja", Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, Liepājas Universitātes attīstības fonds, piedaloties Liepājas Valsts tehnikumam kā informatīvajam atbalstītājam, iepazinās ar ERAF projekta "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" (Nr. 1.1.1.3/21/A/004) pirmā cikla studentu prezentācijām par komersantu sniegtajiem izaicinājumiem, kā arī ar projekta dalībnieku biznesa idejām, portālu informēja "Impact Hub Liepāja" pārstāve Ilze Šupstika.


Pēc 1. cikla atlases komisijas sēdes nolemts, ka darbu pie ideju realizācijas uzsāks 20 studējošo komandas.


Pirmajā ciklā izaicinājumus studentiem sagatavojuši tādi uzņēmumi kā "ProGranitt", Kurzemes Biznesa inkubators, "InPass", "Dekodille", "Twinkle LV", "Renson Nordic", "Codey", Volejbola klubs "Liepāja", "Muun", "Global Wolf Motors", "Silkvei", kā arī biedrības "Ziemupīte", "Keep the change" un "Linmeijers".


Projekta IGLS dalībnieki izstrādās mārketinga stratēģijas, veiks tirgus izpētes, piedāvās savas idejas dažādu tehnoloģisku risinājumu ieviešanai, kā arī izstrādās biznesa plānu savai idejai.  Studenti kā iemeslu dalībai projektā min dažādus iemeslus Jauniešus piedalīties projektā motivē redzesloka paplašināšana uzņēmējspēju attīstībā, iespējas iesaistīties uzņēmumu ikdienas procesos, realizēt savu biznesa ideju, projekta aktivitātes sasaistīt ar mācību vai studiju procesu.

IGLS projekts paredz četrus ciklus, kur katrā no tiem uzņēmējiem ir iespēja pieteikt savus izaicinājumus, savukārt studējošie tiek aicināti pieteikties, lai risinātu komersanta izaicinājumus vai pieteikt savu biznesa ideju. Pieteikuma anketa ir pieejama ŠEIT.


Projekta īstenošanas laiks ir 15 mēneši sākot no 2022.gada 1.septembra līdz 2023.gada 30.novembrim, kuru laikā jauniešiem ir iespēja četru mēnešu garumā, piedaloties projekta aktivitātēs, saņemt ikmēneša stipendiju 200 eiro apmērā un attīstīt savas uzņēmējprasmes un inovētspējas.

Projekta finansiālais atbalsts gūts no Eiropas Reģionālās attīstība fonda projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004).