Kopš 2014.gada maija neizmantotā 50.piestātne, kas piederēja "Liepājas metalurgam" ("Liepājas osta LM"), šonedēļ uzņēmusi pirmo kuģi – "Cherry Blossom".

198 m garais "Cherry Blossom", ko paredzēts piekraut ar šķeldu, ir viens no lielākajiem kuģiem, kas pēdējos gados ienācis Liepājas ostā, un lielākais, kas piestājis 50.piestātnē, portālam sacīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratiece-Kadeģe. Viņa pastāstīja, ka pēdējo reizi 50.piestātnē kuģis krauts 2014.gada 2.maijā, un arī toreiz ta bijis alternatīvais kurināmais. Kopš "Liepājas metalurgu" iegādājās "KVV Group", piestātne nav tikusi izmantota. Šā gada janvārī SEZ valde nolēma piestātni iznomāt SIA "Terrabalt".

Šķeldu paredzēts nogādātTurcijā koka plākšņu ražošanai, "Rietumu Radio" pirmdien informēja stividorkompānijas SIA "Terrabalt" termināļa direktors Andris Ivanovs.

Paredzēts, ka 30 000 tonnu šķeldas kuģī izdosies iekraut nepilnas nedēļas laikā.

SIA "Terrabalt" visvairāk pārkrauj dzelzbetona konstrukcijas, kuras ražo AS "UPB" un ved uz Zviedriju.

Šogad ievērojamas kravas bijušas lidostu iekārtas Kazahstānai, bet iepriekšējos gados populāras un liela apjoma kravas bijušas alus mucas Krievijai un Kazahstānai.

SIA "Terrabalt" Liepājas ostā strādā jau kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem.