Liepajalv. Mārcis Būmeistars ir Liepājas muzeja tehniskais direktors. "Gada liepājnieks 2019" titulu Mārcis saņem par radošu un atbildīgu darbu, īstenojot Liepājas muzeja izstāžu projektus. Kaut arī muzejā viņš strādā nepilnus divus gadus, taču šajā laikā sevi spilgti apliecinājis kā radošu, pašaizliedzīgu un daudzpusīgu darbinieku.

Šajos laikos mēdz teikt, ka neaizvietojamu cilvēku nav, taču bez Mārča Liepājas muzeja radošie un attīstības projekti nenoritētu tik raiti un pārliecinoši. Mārcis ir cilvēks, kurš piedalījies visos Liepājas muzeja pēdējo divu gadu laikā realizētajos lielākajos projektos, kas ir arī pamanīti, sabiedrības novērtēti un nozares profesionāļu atzīti.

Piemēram, Liepājas muzeja krājuma izstāde "Dienvidkurzemes krāšņums" Baltkrievijas valsts vēstures muzejā Minskā, Elitas Patmalnieces darbu izstāde "Nomoda sapņi", Otrā pasaules kara laika mode, kas tapa ciešā sadarbībā ar mākslinieci Annu Heinrishoni, modes vēsturnieka Aleksandra Vasiljeva fondu un Daci Lanku,  kā arī muzeju nakts pasākumus Liepājā realizēja Liepājas muzejs sadarbībā ar vairāk nekā 30 partneriem. Šie ir tikai lielākie projekti, bet Mārcis Būmeistars piedalās arī katras mākslas izstādes tapšanā Liepājā muzejā, kad jārisina iekārtojums, apgaismojums, tehnikas un eksponēšanas aprīkojums. Uz viņa pleciem, atbildību  un izdomu gulstas arī Liepājas muzeja bagāto un vērtīgo krājumu pārvietošana un pārvešana. Un tā nav joka lieta, jo muzejā glabājas vairāk nekā 130 000 dažādi krājuma priekšmeti.