Aicinot iedzīvotājus atteikties no pārmērīgas plastmasas iepakojuma materiālu un vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu lietošanas, "Zaļā josta" izsludina auduma maisiņu dizaina konkursu "Man pašam savs". Tā ietvaros dalībniekus aicina radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam, kas kļūtu par iedvesmas avotu pārejai no plastmasas maisiem uz videi draudzīgāku alternatīvu.

Kā norāda konkursa idejas autore "Zaļā josta" pārstāve Kristīne Mamontova, "Man pašam savs" nav tikai aicinājums, tas ir dzīvesveids. "Ejot uz veikalu, jau daudziem ir redzami dažādi un interesanti auduma maisiņi, lai ikdienā samazinātu vienreizlietojamās plastmasas lietošanu. Palīdzi radīt jaunu, interesantu un oriģinālu dizainu auduma maisiņiem un kļūsti par zaļā dzīvesveida iedvesmotāju," aicina K. Mamontova.

Konkursa "Man pašam savs" dalībnieku uzdevums ir radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam – zīmējot ar roku vai izmantojot speciālās datorprogrammas. Dizains kopā ar informāciju par tā autoru līdz februāra beigām jāiesniedz elektroniski, nosūtot uz e-pastu konkurss@zalajosta.lv. Galvenā balva – dāvanu karte no interneta veikala "Xnet" 150 eur vērtībā, kā arī specbalvas no "Berga foto pakalpojumi" 50 eur vērtībā. Visa informācija par konkursu un tā nolikums atrodama "Zaļā josta" mājaslapā www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv.

Konkursa uzvarētāja veidotais maisiņa dizains tiks atdzīvināts "Zaļā josta" jaunākajos auduma maisiņos, kas tiks dāvāti Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmuma vides projektu dalībniekiem 2021.gada garumā, kalpojot par iedvesmas avotu dabai draudzīgu iepirkuma maisiņu izvēlē.

Rūpes par vidi un ilgtspējīgāka izvēle kļūst aizvien izplatītāka – iedzīvotāji labprāt dod priekšroku "zaļākām" alternatīvām gan preču, gan tā iepakojuma, arī maisiņu ziņā.