Ceturtdien, 24.maijā, pulksten 11, Liepājas SEZ teritorijā notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un firmas "Transit Termināls" rīkotās praktiskās civilās aizsardzības mācības.

To ietvaros operatīvie dienesti inscenēs naftas produktu dzēšanu, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Mācību ietvaros tiks izspēlēts scenārijs, ka LSEZ uzņēmuma SIA "Transit Termināls" objekta teritorijā, veicot rezervuāra remontdarbus un izmantojot atklātu uguni, notiek rezervuārā esošā produkta noplūde un aizdegšanās. Mācībās degšana tiks imitēta ar dūmu svecēm. 

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, LSEZ, SIA "Transit Termināls", Valsts policijas, Liepājas pašvaldības policijas un Valsts vides dienesta. Mācību mērķis ir pārbaudīt mācību dalībnieku gatavību civilās aizsardzības sistēmas ietvaros, pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām, kā arī pilnveidot VUGD un objekta personāla praktiskās iemaņas ugunsgrēku dzēšanā šādā specifiskā objektā.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.