Piektdien, 27.augustā, pulksten 11 LSEZ SIA "Transit Termināls", Jaunā ostmalā 33/35, Liepājā notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, kā arī ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.

Mācību scenārijs paredz, ka uzņēmuma teritorijā uz dzelzceļa estakādes jēlbenzola noliešanas laikā apakšējā īsscaurulē zūd hermētiskums un jēlbenzols sāk noplūst. Noplūde tiek pamanīta, tomēr novērst avāriju jau neizdodas. Cieš operators, kas zaudē samaņu un paliek blakus notikuma vietai. Pakāpeniski veidojas sprādzienbīstama un toksiskā vide, kas sāk virzīties atbilstoši faktiskajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem. Bīstamā zona izplatās 50 metru attālumā no notikuma vietas un draud izplatīties ārpus objekta teritorijas.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Liepājas pilsētas civilās aizsardzības komisijas, VAS "Latvijas dzelzceļš" Liepājas ugunsdrošības un glābšanas vienības ar glābšanas vilcienu, kā arī LSEZ SIA "Transit Termināls" pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem LSEZ SIA "Transit Termināls" apkārtnē, kā arī iespējamo satraukumu!

Praktiskās mācības norisināsies, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.