Lielā atkritumu vākšanas akcija „Šķiro pa tīro!” tuvojas noslēgumam. Vēl tikai nedēļa ir palikusi, lai sameklētu mājās visas tukšās PET pudeles, tetrapakas un nolietotos elektrokrāmus, jo akcijas pēdējā izloze notiks jau 30. augustā.

SIA „Liepājas RAS” ziņo, ka visas vasaras garumā Latvijā un arīdzan Liepājā norisinās atkritumu šķirošanas veicināšanas kampaņa „Šķiro pa tīro!”. Kampaņas laikā Liepājas un apkārtnes iedzīvotāji aicināti šķirot plastmasas jeb PET pudeles, sulu un piena pakas, kā arī nolietoto sadzīves elektrotehniku, kas jānogādā atkritumu poligonā „Ķīvītes” Grobiņas pagastā vai kādā no šķirošanas laukumiem:  „Eko Kurzeme” laukumā Ezermalas ielā 11, Liepājā vai šķirošanas laukumā „Celms” Nīcas novada Pērkonē.
Lai piedalītos akcijā, atrod tukšu PET pudeli, saplacini, uzskrūvē korķi un dodies meklēt vēl pudeles. Meklējot pudeles, varbūt atradīsi arī kādu piena paku. Pakas ir jāizmazgā, jāizžāvē un jāsaplacina. Bet ja mājās aizķērusies kāda vairs nelietojama elektroprece, tad to kopā ar pudelēm un piena pakām nogādā poligonā „Ķīvītes”. Kad atvestie atkritumi salikti speciālajos konteineros, dodies pie poligona dispečera un aizpildi izlozes lapiņas. Drīkst aizpildīt vienu izlozes lapiņu par katru atvesto PET pudeli, katru elektrokrāmu un katrām 5 tetrapakām. Uz lapiņas jānorāda vārds, uzvārds un telefona numurs.
Pirmo trīs akcijas mēnešu laikā dalībnieki uz poligonu ir atveduši 429 PET pudeles, 80 elektrokrāmus un 450 sulu un piena pakas, kopā aizpildot nepilnas 600 izlozes lapiņas. Sašķiroto atkritumu apjoms sastāda vairāk kā 19 m3 materiāla.
Akcijas pēdējā izloze notiks 30. augustā, kad noskaidros trīs veicināšanas balvu ieguvējus katrā no šķirošanas laukumiem. Iepriekšējo mēnešu izlozēs poligonā noskaidroti 9 veicināšanas balvu ieguvēji, kuriem augusta beigās pievienosies vēl trīs. Līdz šim aktīvākā un arī veiksmīgākā akcijas dalībniece ir Ieva Ruzaiķe, kura laimējusi jau divus žurnālu abonementus un arīdzan dubultu iespēju laimēt lielo balvu. RIMI dāvanu karti Ls 200 vērtībā iegūs viens no veicināšanas balvu ieguvējiem Liepājas pusē.
Akciju rīko Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA "Liepājas RAS", Liepājas domi, SIA „Veronija”, SIA „EKO Kurzeme”, kā arī biedrību „Radi vidi pats”. Projektu atbalsta veikalu tīkls RIMI, izdevniecība „Dienas žurnāli”, interneta portāls „INBOX.lv” un vides reklāmas operators „JCDecaux”.
Sagatavoja Liene Linde, SIA „Liepājas RAS” Sabiedrisko attiecību speciāliste