Aizvadītajā Finanšu komitejas sēdē un arī ceturtdien, 16.febuārī, balsojot par grozījumiem budžetā, deputāti lems par finansējuma piešķiršanu, lai sāktu saglābt Vecos kapus.

Finanšu komitejas sēdē izpilddirektora vietnieks Ronalds Fricbergs, iepazīstinot ar plānotajiem grozījumiem šā gada budžetā, informēja, ka Veco kapu sakārtošanai rezervēti 10 000 eiro. Debatēs vicemērs Gunārs Ansiņš atzina, ka viņam ir prieks par Kapsētu pārvaldes iniciatīvu "godpilni sakārtot" Vecos kapus, kuros atdusas arī vairāki bijušie Liepājas pilsētas galvas. Ansiņš norādīja, ka sekos līdzi, lai daļa piešķirtās summas tiktu izlietota kapu "kultūrvēsturiskajai izpētei".

Komitejas sēdē lēmums par budžeta grozījumiem tika pieņemts vienbalsīgi, vēl par to jābalso domes sēdē ceturtdien, 16.februārī.

Portāls jau rakstīja, ka liepājnieki sociālajā tīklā facebook.com pauduši satraukumu par notiekošo Vecajos kapos, saucot to par vandālismu, un šai diskusijai sekoja biedrības “Optimistu pulks” aicinājums satikties kapsētā, lai novērtētu situāciju un uzklausītu pašvaldības ierēdņu teikto.

Aicinājumam nebija atsaucies neviens politiķis, uz tikšanos ieradās tikai dabas un novadpētniecības entuziasti, žurnālisti, Kapsētu pārvaldnieks Ivo Pavlušenko un Veco kapu pārzinis Voldis Prancāns.

Portāls irliepaja.lv vairākkārt rakstījis arī par Veco kapu kultūrvēsturisko nozīmi.