Sestdien, 14.maijā, Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, Šķēdes militārajā poligonā, tiks organizēta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība, kuras mērķis ir pilnveidot un nostiprināt vienības kaujas spējas, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Rozenfelde.

Mācību uzdevumi tiek plānoti tā, lai katrs zemessargs būtu sagatavots valsts drošības un aizsardzības uzdevumu veikšanai kopā ar citām Zemessardzes un regulāro spēku vienībām. Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta, piemēram, paplašinot savu redzesloku, apgūstot dažādas civilās specialitātes, norūdot raksturu, uzlabojot savu fizisko sagatavotību u.c. Piedaloties mācībās Latvijā un ārvalstīs, zemessargi apgūst un trenē arī rīcību ekstremālos apstākļos un stresa situācijās.

Iedzīvotāju ievērībai!


Mācību laikā Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā un pa autoceļu Liepāja-Šķēde notiks militārās tehnikas un karavīru īslaicīga pārvietošanās, netraucējot transporta satiksmi. Šķēdes poligona teritorijā tiks izmantota kaujas munīcija, līdz ar to būs dzirdami šāvienu trokšņi. Atgādinām, ka kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām poligona teritorijā, kur zemessargi apgūs šaušanas prasmes tam īpaši paredzētās vietās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.