Gatavojoties autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tirgus atvēršanai, mainīta VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) reģionālo nodaļu struktūra, to skaitu samazinot no 26 līdz piecām nodaļām, aģentūru LETA informēja LVC pārstāvji.

Turpmāk būs Rīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales reģionālās nodaļas, kuras atradīsies attiecīgi Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Kuldīgā un Jelgavā.

Lai nodrošinātu ikdienas uzturēšanas darbu uzraudzību, kā arī valsts ceļu tīkla apsekošanu un pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, LVC inženieri turpinās strādāt un nodrošināt pakalpojumus klientiem arī citās pilsētās reģionos.

Klientiem pakalpojumi jāpiesaka un jāsaņem tajā LVC reģionālajā nodaļā, kuras teritorijā atrodas objekts vai īpašums, par kuru nepieciešamas konsultācijas vai pakalpojumi. Lai klātienē pieteiktu un saņemtu speciālistu konsultācijas vai pakalpojumus, kompānija lūdz vienoties par tikšanās laiku iepriekš.

Kurzemes reģionālā nodaļa ir Kuldīgā Ventspils ielā 105. Klātienē iesniegt dokumentus, iesniegumus un saņemt konsultācijas un pakalpojumus, iepriekš vienojoties par laiku, varēs Kuldīgā Ventspils ielā 105, Liepājā Ūliha ielā 44, Saldū Robežu ielā 30, Talsos K. Mīlenbaha ielā 25 un Ventspilī Kustes dambī 20.

Latgales reģionālā nodaļa atrodas Rēzeknē Atbrīvošanas alejā 126, bet klātienē iesniegt dokumentus, iesniegumus un saņemt konsultācijas un pakalpojumus, iepriekš vienojoties par laiku, varēs Rēzeknē Atbrīvošanas alejā 126, Balvos Vidzemes ielā 4, Dagdā Lāčplēša ielā 8, Daugavpilī 18.Novembra ielā 333, Jēkabpils novada Ābeļu pagastā Brīvības ielā 2, Ludzā Dagdas ielā 15 un Preiļos Brīvības ielā 76.

Rīgas reģionālā nodaļa ir Rīgā Mazajā Rencēnu ielā 3. Klātienē iesniegt dokumentus, iesniegumus un saņemt konsultācijas un pakalpojumus, iepriekš vienojoties par laiku, varēs Rīgā Mazajā Rencēnu ielā 3, Limbažos Baumaņu Kārļa laukumā 1, kā arī Ogrē Dārza ielā 25.

Vidzemes reģionālā nodaļa atrodas Valmierā Rīgas ielā 65A, un klātienē iesniegt dokumentus, iesniegumus un saņemt konsultācijas un pakalpojumus, iepriekš vienojoties par laiku, varēs Valmierā Rīgas ielā 65a, Alūksnē Jāņkalna ielā 43, Cēsīs Valmieras ielā 20A, Gulbenē O. Kalpaka ielā 27, Madonā Saules ielā 16 un Smiltenē Daugavas ielā 1A.

Savukārt Zemgales reģionālā nodaļa ir Jelgavā Savienības ielā 2. Klātienē iesniegt dokumentus, iesniegumus un saņemt konsultācijas un pakalpojumus, iepriekš vienojoties par laiku, varēs Jelgavā Savienības ielā 2, Aizkrauklē Jaunceltnes ielā 5, Bauskā Mēmeles ielā 3, Dobelē Brīvības ielā 10b un Tukumā Jelgavas ielā 20.

Lai nodrošinātu ceļu lietotājiem iespēju nodod un saņemt informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, arī turpmāk darbosies LVC diennakts bezmaksas informatīvā līnija 80005555.

Šogad 1.oktobrī tiks atvērts ikdienas uzturēšanas darbu tirgus. Valsts ceļu tīkls ir sadalīts 19 daļās, kurās tika izsludināts iepirkums par ikdienas uzturēšanas darbu veikšanu.

Pēc tirgus atvēršanas ikdienas uzturēšanas darbu izpildes kontroles funkcijas no valsts AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" pāries uz LVC - LVC speciālisti uzraudzīs 19 ikdienas uzturēšanas darbu līgumu izpildi visā valsts teritorijā.

LVC pārstāvji skaidro, ka, veicot reģionālo nodaļu restrukturizāciju, tiek arī stiprināta profesionālā kapacitāte ceļu uzturēšanas un satiksmes drošības jomā, kā arī harmonizēti saskaņojumu un tehnisko prasību izsniegšanas principi visā valsts ceļu tīklā.

LVC apgrozījums pagājušajā gadā bija 19,269 miljoni eiro, kas ir par 7,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 3,5%, sasniedzot 305 421 eiro.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.