Liepājnieki ceturtdien, 29.novembrī, pilsētas centrā, Rožu laukumā, pamanījuši, ka sākusies Ziemassvētku egles uzstādīšana.

Šobrīd tiek montēts egles karkass, bet jau 1.decembrī vajadzētu būt redzamai skaisti izrotātai Ziemassvētku eglei, jo sestdien 18.00 tiks iedegta pirmā Adventa svece Rožu laukumā.

Savukārt svētdien, 2. decembrī, pirmo reizi Ziemassvētku egli iedegs Karostā – tā būs īsta, 11 metrus augsta meža skaistule laukumā pie Ģenerāļa Baloža ielas.

Vienlaikus ar Karostas egli pilsētas centrā tiks iedegta Liepājas galvenā egle, kas, kā citus gadus, būs izveidota no daudzām mazām eglītēm 12 metru augstumā.

Šogad pilsētas rotāšanā ir iesaistīti seši uzņēmumi, portālu informēja sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.  SIA „Decolux” (Kristaps Štobis) un SIA „Uniq” nodrošina rotājumu uzstādīšanu, uzturēšanu un demontāžu;  SIA „Reklāma ateljē” (Gundega Tauriņa) paveic divu tramvaju rotāšanu; „Abava Plus” (Mārtiņš Zauka) atbild par galvenās egles konstrukciju; savukārt stādaudzētava „Īve” un  „Vega-1” gādā par aptuveni 900 eglītēm, lampiņām un citiem rotājumiem galvenajai eglei un citur pilsētā.

Daļa no tagad izveidotajiem rotājumiem pilsētu izgaismos ilgāk nekā citus gadus – ne tikai decembrī un janvāra sākumā, bet līdz februārim, kad  šeit notiks starptautiskas sacensības rallijā, kura laikā Liepājai būs pievērsta mediju un sporta fanu uzmanība.

Svētku rotas devīze Liepājā ir „Eņģeli pār Liepāju”.

Jau rakstījām, ka deputāti apstiprināja grozījumus šā gada budžetā, piešķirot papildu Ls 30 000 svētku rotājumiem. Iepriekš jau dome budžetā bija ieplānojusi šim mērķim Ls 22,5 tūkstošus.

Līdz ar to, kā skaidroja pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, Ziemassvētku un gadumijas laikā pa Liepāju kursēs nevis viens, bet divi izgaismoti tramvaji, iebraucot Liepājā no Rīgas puses būs izgaismota un izrotāta robežzīme – enkurs, tiks rotāts ne vien Tramvaja tilts, bet arī Jaunais tilts, uz kura apmetīsies rūķi-makšķernieki.

Par piešķirtajiem papildu līdzekļiem atjaunos lampiņu virtenes kokos pie dievnamiem, veidos datorgrafikas projekcijas uz vairāku ēku fasādēm pilsētas centrā, ielās būs vairāk eņģeļu, lāsteku, piparkūku, zaļu un arī sarkanu eglīšu un citu rotājumu.

Tirgoņu ielā paredzēts dekoratīvs vides objekts, kas akcentēs nākamā gada sākumā gaidāmā starptautiskā rallija posma norisi. Šā objekta izveidē piedalīsies arī Liepājas "Volkswagen" centrs.