Sestdien, 20. maijā, pirmo reizi starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts" iesaistīsies arī uzņēmuma "Liepājas RAS" atkritumu poligona "Ķīvītes" Nenovērtēto lietu muzejs.

No pulksten 19 apmeklētājiem būs iespēja gan piedalīties sportiskās un izglītojošās aktivitātēs, gan arī apskatīt muzeja eksponātus, kas kādam bijuši lieki un izmesti atkritumos, tomēr "Liepājas RAS" darbinieki tajās saskatījuši vēsturisku vērtību, informē SIA "Liepājas RAS" pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

"Vairāku gadu laikā atkritumu poligona "Ķīvītes" darbinieki no atkritumu grēdām izcēluši simtiem interesantu priekšmetu, ko var uzlūkot kā spilgtas sava laikmeta liecības – antīkus radioaparātus, gleznas, senus mājsaimniecības priekšmetus. Tas viss ticis rūpīgi nospodrināts un saglabāts," stāsta "Liepājas RAS" vides pārvaldības speciāliste Zane Siksna. "Muzeja plašā un daudzveidīgā ekspozīcija kalpo arī kā lielisks atgādinājums tam, ka mēs ikdienā bieži pienācīgi nenovērtējam sev apkārt esošās lietas, un izmetam atkritumos krāmus, kam patiesībā ir liela vērtība."

Nenovērtēto lietu muzejs atrodas Grobiņas novada Grobiņas pagastā, atkritumu poligona "Ķīvītes" teritorijā.

Šī gada Muzeju nakts tēma ir laiks. Kā devīze pasākumam izvēlēta dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas rinda: "Laiks ātrāki steidzas kā vilciena rats", godinot viņa šī gada 150. gada dienu.

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, kuru pulkam pievienojušās arī daudzas cita veida institūcijas.