Tā kā šis atkal ir viens no tiem gadiem, kad Liepājas dzimšanas diena un Lieldienas ir ļoti tuvu, tad par šiem pavasara svētkiem pilsētas rotājumi atgādinās gandrīz vienlaikus, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Jau šonedēļ, lai labākā noskaņojumā sagaidītu 18. martu, kas ir Liepājas dibināšanas datums, par neatņemamu ielu un laukumu rotu kļūs zaļi sarkanā pilsētas karoga motīvs. Savukārt drīz pēc tam centrā ieripos arī Lieldienu "olas" un Rožu laukuma apkaimi atkal pieskandinās kapara spožo un gaismu atstarojošo "Putnu dziesmas".

"Divu pavasara svētku nosacītais tuvums mums izvirzīja papildu uzdevumus. Ļoti ceru, ka tos veiksmīgi izdosies atrisināt un rotājumi ikvienam radīs gaišu noskaņojumu, negaidītus pārsteigumus un papildinās lielo prieku par dabas atmošanos," saka būvvaldes māksliniece Agita Ansule.

Pilsētas karoga krāsas atsvaidzinās Lielo ielu – abas puses, tiltus pāri kanālam un arī abas pilsētas robežas – iebraucot no Lietuvas puses un no Rīgas puses. Karoga baneri visur būs piestiprināti pie apgaismojuma balstiem.

Pastāvīgajos karogu mastos, kas atrodas gar Tirdzniecības kanāla malu Jaunliepājas pusē un pie augstskolas, Valsts simbolu vietā uz dzimšanas dienas laiku tika pacelti Liepājas karogi.

Galvenie vertikālie zaļi sarkanie akcenti atradīsies uz Liepājas universitātes (LiepU) kolonnām. Savukārt turpat, priekšlaukumā, vakara un nakts stundās zaļi sarkanas gaismas ietonēs koku stumbrus un zaru vainagus.

"Taču zaļi sarkano motīvu pirmo reizi papildinās arī vides objekti – divi "Vēja virpuļi". Tas būs mēģinājums rast taustāmu veidolu plaši izdaudzinātajam Liepājas vējam, kas pie mums nereti mīl ieritināties karogos un papluinīt tos. Šoreiz "virpuļi" būs novietoti goda vietā, lai katrs redz, apbrīno un priecājas," vides elementu veidošanas ieceri izskaidro A. Ansule.

Jau pēc dzimšanas dienas svinībām pilsētas centrā nolaidīsies arī kapara krāsas putnu silueti, kas pirmo reizi pilsētas rotājumus papildināja pagājušajā pavasarī ar kopīgu nosaukums – "Putnu dziesmas". Tāpat kā toreiz, arī tagad no vides objektā iebūvētas audioierīces skanēs Latvijas putnu pavasara dziesmu ieraksti.

Šiem skanīgajiem putniem tad piebiedrosies vēl citi ģimenes locekļi – viņi būs nosēdušies uz atsevišķu ēku jumtiem, iespējams, pat uz augstskolas jumta, un koku zariem.  

"Atliek būt vērīgiem un tvert svētku noskaņu un pavasari," aicina A. Ansule.

Uzziņai
– Lieldienu rotājumi atradīsies Rožu laukumā un Kurzemes skvērā.
– Lieldienu rotājumus izgatavojis un izvietošanu nodrošina SIA "First Service".
– Lieldienu rotājumu izgatavošanai, uzstādīšanai, uzturēšanai, novākšanai – šogad plānots iztērēt 5522 eiro, neskaitot PVN.