Ar prieku varam ziņot, ka ir ņemta vērā portāla irliepaja.lv acīgās lasītājas norāde, ka Čakstes laukumu vienā tā malā (gar Krišjāņa Valdemāra ielu) degradē vairākas nokaltušas vilkābeles, kuras, pēc liepājnieces sacītā, tur redzamas ne pirmo gadu.


Šobrīd vilkābeles ir nozāģētas, un, cerams, vietā tiks iedēstīti jauni koki.


Diemžēl Liepājā daudzviet – gan publiskās, gan privātās teritorijās – redzami pavisam vai daļēji nokaltuši koki, kuri būtu jāapzāģē vai vispār jānozāģē. Tieši tagad, kad kokiem ir lapas, ļoti labi saskatāmi tie koki, kuri būtu likvidējami. Taču nez kādēļ visas zāģēšanas un apzāģēšanas pilsētā notiek pavasarī, kad īsti nemaz neredz, vai koks ir nokaltis vai tikai vēl nav salapojis.


Apzāģējams koks Dzintaru ielā. Foto: irliepaja.lv.


Iepriekš Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam irliepaja.lv skaidroja, ka likums neļauj pilsētā aiztikt kokus laikā no 15. aprīļa līdz 1. jūlijam. Tad nu atgādināsim, ka šobrīd ierobežojumu nav, un ir īstais laiks izvērtēt, kas darāms! Piemēram, domes darbiniekiem jau sen būtu bijis jāziņo Apstādījumu uzraudzības komisijai vai mēram Gunāram Ansiņam, kuram darba slodzes dēļ varbūt nav laika paskatīties pa sava kabineta logu, ka pašvaldības galvenās mītnes pagalmā jau ilgāku laiku rēgojas pavisam nokaltis koks, kurš tur nepavisam neiederas!


Foto: irliepaja.lv.