Šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, kā arī starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

No 29 Kurzemē izvietotajām trauksmes sirēnām, bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 24 trauksmes sirēnas, pa vienai sirēnai nenostrādāja Liepājā, Pāvilostā un Brocēnos, bet Ventspilī nenostrādāja divas trauksmes sirēnas.

Kurzemē trauksmes sirēnas tika pārbaudītas:
– Liepājā (sešas), Durbē, Priekulē, Aizputē, Pāvilostā un Grobiņā;
– Ventspilī (sešas) un Piltenē;
– Kuldīgā (divas) un Skrundā;
– Talsos (divas), Stendē, Sabilē, Valdemārpilī;
– Saldū (divas) un Brocēnos.

"Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un, ja ir kādas aizķeršanās vai traucējumi, tie tiktu pamanīti un novērsti, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez problēmām. Tāpat arī šī pārbaude ir atgādinājums iedzīvotājiem par šo sabiedrības apziņošanas veidu gadījumā, ja notiktu ārkārtas situācija. Šodienas trauksmes sirēnu pārbaude ir vērtējama kā pozitīva, jo tika konstatētas dažas problēmas, kas tuvākajā laikā ir jāatrisina, lai visas trauksmes sirēnas turpmāk nostrādātu. Par konstatētajiem traucējumiem, VUGD informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdējāt, nesatraucieties, jo ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem." norāda VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Oļģerts Smalkais.
Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 8.augusta noteikumu Nr.440 "Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība" VUGD veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV).