"Vides pakalpojumu grupa" informē, ka no 1.novembra tiek palielināts lielgabarīta atkritumu izvešanas tarifs. Turpmāk tas būs 22,99  (ieskaitot PVN) eiro par kubikmetru.

Savukārt no 2018.gada 1.janvāra, pieaugot dabas resursu nodokļa (DRN) likmei, par lielgabarīta izvešanu būs jāmaksā 25,41 eiro/m3 (ieskaitot PVN). Līdz šim lielgabarīta atkritumus vāca pēc sadzīves atkritumu tarifa – 14,39 eiro/m3 (ieskaitot PVN), informē "Vides pakalpojumu grupas" preses sekretārs Kaspars Līcītis.

Lielgabarīta atkritumi ir sadzīvē radušies atkritumi, kurus lielu izmēru dēļ nevar un nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteineros, piemēram, savu laiku nokalpojušas mēbeles, matrači, paklāji u.c. liela izmēra mantas.

Tarifa izmaiņas ir saistītas ar jauno kārtību lielgabarīta atkritumu pieņemšanai Liepājas reģionālās atkritumu saimniecības poligonā “Ķīvītes”. Saskaņā ar jauno kārtību lielgabarīta atkritumi ir atsevišķs atkritumu veids, kura noglabāšanai poligonā tiek piemērots savs tarifs. Līdz šim lielgabarīta atkritumi tika pielīdzināti sadzīves atkritumiem un pieņemti par sadzīves atkritumu tarifu.

Gadījumos, kad nepieciešams atbrīvoties no lielāka atkritumu apjoma, piemēram, no vecām mēbelēm ir jāatbrīvo istaba vai dzīvoklis, "Vides pakalpojumu grupa" piedāvā lielgabarīta konteineru. Maksa par tā piegādi un aizvešanu Liepājā ir 45,98 eiro (ieskaitot PVN), kam jāpieskaita maksa par atkritumu noglabāšana poligonā – 64,93 eiro (ieskaitot PVN) par tonnu. Vedot konteineru ārpus Liepājas, klāt vēl jāpieskaita maksa par transportēšanu – 1,11 eiro (ieskaitot PVN) par katru nobraukto kilometru.

Ja Jums rodas jautājumi par lielgabarīta atkritumu izvešanu, aicinām sazināties ar "Vides pakalpojumu grupu", zvanot pa tālruni 63457777 vai sūtot e-pastu: info@vpgrupa.lv.