Liepājnieki nereti ir liecinieki NATO Gaisa spēku lidaparātu patrulēšanas un treniņlidojumiem, taču šonedēļ patruļlidmašīnām nācās nosēdināt īstu robežpārkāpēju.

Kā šodien viesojoties Liepājā portālu informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vecākais referents Normunds Stafeckis, 22.jūlija vakarā aviācijas bāzē Šauļos izvietotie NATO gaisa telpas patrulēšanas operācijā iesaistītie Francijas Gaisa spēku iznīcinātāji „Mirage” veica izlidojumu, lai identificētu neatpazīstamu lidaparātu.

Informācija par to, ka Lietuvas – Latvijas gaisa telpas robežu šķērsojis nezināms lidaparāts, tika saņemta ap pulksten 20.30. Tā identificēšanai jau Lietuvas gaisa telpā nekavējoties tika iesaistītas dežūrējošās patruļlidmašīnas, kuras pirms tam veica treninļidojumus.

Patruļlidmašīnas identificēja divvietīgu mazizmēra pasažieru lidmašīnu, kura tika pavadīta, līdz tā nolaidās Ventspils lidlaukā.

Itālijā reģistrētā lidmašīna bija ceļā no Polijas uz Norvēģiju, Latvijas gaisa telpu šķērsojot bez iepriekš saskaņota starpvalstu lidojuma plāna un bez atbildētāja un radio sakariem ar civilajiem dispečeriem, tādējādi pārkāpjot lidošanas noteikumus Latvijas gaisa telpā.

Apstākļu noskaidrošanai uz lidostu tika norīkoti Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Pēc uzdevuma veikšanas patruļlidmašīnu kaujas izlidojums tika turpināts jau kā treniņlidojums, kas notika Ventspils tuvumā. Pavisam Latvijas gaisa telpā pirmdien tika veikti četri treniņlidojumi, divi no kuriem notika Kurzemes un Zemgales reģionā, bet vēl divi – virzienā Bauska – Valka.

Atgādināsim, ka līdzīgs valsts gaisa telpas robežas pārkāpums tika konstatēts 2011.gada jūlijā, kad bez saskaņota lidojuma plāna trīs ielidojušās mazizmēra pasažieru lidmašīnas NATO iznīcinātāji "Mirage-2000" nosēdināja Ādažu lidlaukā.

Vairāk lasiet šeit.