Ziemeļu forti. Foto no Liepaja.travel.lv.


Dinamiskai dienai pilsētā vajadzīgs labs ceļvedis, tāpēc visas vasaras garumā "Narvesen" īpaši radītā Latvijas slepeno punktu kartē Latvijas iedzīvotāji atzīmējuši savas mīļākās vietas, kur baudīt maltīti vai kafiju. Savos atradumos dalījušies arī Liepājas iedzīvotāji – pilsētnieku TOP3 vietas ir Ziemeļu forti, Jūrmalas parks un Liepājas pludmale.

Līdz ar dzīvi jaunajā "Covid-19" realitātē maltītes svaigā gaisā guvušas pavisam jaunu garšu un nozīmi. Lai paplašinātu redzesloku un atklātu vietas, kur baudīt kopā būšanu pilsētā, izveidota pirmā pilsētas punktu karte Latvijā. Visas vasaras garumā Latvijas iedzīvotāji, tostarp liepājnieki, dalījušies ar savām iemīļotajām vietām, kur malkot kafiju, baudīt klusumu vai tikties ar draugiem. No visiem kartē ievietotajiem slepenajiem un ne tik slepenajiem Liepājas punktiem balsojumā īpašu piekrišanu guvušas trīs vietas.

Ziemeļu forti. "Riktīgi laba vieta, kur ieēst – vecie labie forti. Ir, kam pa skarbu, bet man patīk. Gaumes lieta," raksta slepenā punkta autors.


Cenšoties pasargāt Liepājas jūras kara bāzi no ienaidniekiem, 19. gadsimta beigās tika uzbūvēti nocietinājumi, taču jau pēc desmit gadiem  nojaukti, jo atzīti par stratēģisku kļūdu. Ziemeļu forti ir zināmākā un iespaidīgākā Liepājas cietokšņa daļa, kuru vēsturiskais nosaukums ir Cietokšņa baterija Nr. 1. Skarbs skaistums, ko baudīt brīvajos brīžos un kur smelties enerģijas devu ikdienas steigā.


Jūrmalas parks. "Jūrmalas parks Liepājā ir gana apmeklēts ne vien vasarā, bet arī vēsākos gada periodos, jo ikviens, kas iegriežas Liepājā, dodas uz jūru," aprakstā min šī nepavisam ne slepenā punkta pievienotājs.


Parks veidots 19. gadsimta beigās pēc pilsētas mēra Gotlība Uliha ierosmes iestādīt Holandes liepas, kas pasargātu kāpu zonu no ceļojošām smiltīm. Parka tapšanas procesā uzsvars likts uz unikālas dendroloģiskās kolekcijas izveidi. Teritoriju klāj 58 lielas melnās priedes, kas arī mūsdienās ir lielākais melno priežu stādījums Baltijā. Taču tie nav vienīgie pārsteigumi, kas gaida vērīgus parka apmeklētājus. Pastaiga Jūrmalas parkā ar līdzpaņemto kafiju priecēs ikvienu.

Liepājas pludmale. "Forša vieta foršai laika pavadīšanai gan naktī, gan dienā," pie pievienotā foto kartē raksta autors.


Jau kopš 19. gadsimta Liepājas pludmale ir populārs galamērķis gan karstās, gan ne tik karstās dienās. Liepājai veidojoties par pazīstamu kūrortpilsētu, tā kļuva par iecienītu veselības uzlabošanas vietu gan Eiropas, gan Krievijas aristokrātiem, pat caram. Ne velti – Liepājas pludmalei piemīt īpašs, neapvaldīts skaistums un plašums. Pludmales smiltis ir neparasti baltas un ļoti smalkas, un pludmales garums sasniedz astoņus kilometrus. Saules mīļotāji, kaitsērfinga, vindsērfinga un aktīvās atpūtas cienītāji, dabas vērotāji un aizraujošu saulrietu mednieki – ikviens pludmales apmeklētājs šeit atradīs tieši to, ko meklējis savam brīvbrīdim.