Šajā nedēļas nogalē, 7.un 8.aprīlī, Rožu laukumā norisināsies Latvijas mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Iestājoties pavasarim un gaidot Lieldienas, katram prieks būs rosīties, pirkt un pārdot! Tirdziņā būs iespēja iegādāties pašmāju amatnieku darinātas preces un mājražotāju saražotos gardumus, informē biedrības "ETNO Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Piedāvātajā sortimentā varēs atrast gan idejas un risinājumus svētku dāvanām, gan preces praktiskiem ikdienas soļiem.

Jums būs iespēja iegādāties dabīgus mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus, kas radīti Latvijā. Sabrauks tirgotāji no Rīgas, Valmieras, Talsiem, Kuldīgas, Tukuma, Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Siguldas, Alsungas, Dundagas un citiem novadiem. Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti svaigpiena mājas sieri, žāvētas zivis, dabiskās marinādēs kūpināta gaļa, pašcepta sēklu maize, garšvielu maisījumi, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, paipalu olu un gaļas delikateses, aukstumā žāvētas ogas un augļu sukādes. Dažādi atspirdzinoši dzērieni no sezonas ogām un pašmāju vīni, Lieldienām pagatavots šokolādes uzlējums. Šajā reizē varēsiet nopirkt BBQ asās mērces, Salacgrīvā ražotas pašmāju kūpinātu vistiņas bez E vielām, gardu kvasu un Brenguļu alu.

Savukārt, pie amatniekiem varēs iegādāties modernus aksesuārus sieviešu garderobei, smalkus izšuvumus, siltus adījumus, apmetņus un mohēras šalles, etnogrāfiskas sudraba rotas, apdrukātas lina kleitas un trikotāžas un samta cepures. Būs bērmu spēļmantiņas, lietus apģērbi, cimdi un cepures kā mazajiem, tā arī lielākiem bērniem.

Sortimentā būs pašdarināti mājas gariņi, dabīgā kosmētika no dzintara, kazas piena ziepes, zīda un pērļu rotaslietas, kā arī lielāki meistardarbi – melnā keramika, moderni adījumi, lina un ādas darinājumi, koka izstrādājumi, Lieldienu sveces olu formā. Pārdosies arī ziedu stādu kompozīcijas , kas veidotas speciāli Lieldienām.

Atbalstot vietējos ražotājus, ikvienu aicinām izvēlēties produkciju, kas tapusi tepat Latvijas laukos un zemnieku sētās. Esiet mīļi gaidīti Rožu laukumā Lieldienu tirdziņā 7.aprīlī  no pulksten 11 līdz 18 un 8.aprīlī no pulksten 10 līdz 16.

Aicinām iegādāties dāvanas svētkiem un mīļlietiņas pavasara noskaņas radīšanai!