Portāls irliepaja.lv saņēmis kāda liepājnieka vēstuli, kurš interesējas par videonovērošanas lamerām pilsētā. Liepājnieks raksta: "Vakar Ķempes ielas un Ganību ielas krustojumā mainīja kameru. Painteresējos kapēc maina (domāju varbūt saplīsušo varu iegūt), vai noplīsusi, vai kā. Nē, kamera strādājot, vienkārši esot kaut kāds "laiks pienācis".

Kur tad paliek tās "vecās" kameras un kāds tad ir tas laika sprīdis. Vai ir kāds "iepirkums" ticis taisīts. Tās grozāmās kameras nav lētas..."


Atbildi sniedza Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls:


"Videokameru nomaiņa notiek novērošanas sistēmu uzturēšanas darbu ietvaros. Iekārtas ir pilsētas īpašums. Kā šādos gadījumos parasti, arī šoreiz plānojam videokameru izmantot atkārtoti – citā vietā vai arī izmantot rezerves daļām.

Ja iekārtas ir tehniski bojātas un remonts nav iespējams, vai tās būtu lielas izmaksas, tad, saskaņā ar normatīvu regulējumu, šāds inventārs tiek norakstīts. Darbus veic uzņēmums, kas uzvarējis pašvaldības iepirkumā par to veikšanu – SIA "Mondo".

Videosistēmu uzturēšana notiek Valsts policijas vajadzībām, sabiedrības drošības un noziedzīgu nodarījumu novēršanas interesēs".