Komunālās pārvalde ir apkopojusi aizvadītajā diennaktī piedzīvotās vētras nodarītos postījumus pilsētas infrastruktūrai, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Vētras postījumu novēršana un iekārtu darbības atjaunošana ir uzsākta. Visu darbu apjoma paveikšanai būs nepieciešams vairāk laika nekā tikai viena diena.

Vētras zaudējumu apjoms vēl tiks aprēķināts.

Par bojājumiem apgaismojuma tīklos Komunālās pārvaldes diennakts dežurants saņēma septiņus ziņojumus.

Apgaismojuma iekārtas tika bojātas Klaipēdas/Sūnu/Dzintaru ielu rajonā, Celmu un Piltenes ielā, Stacijas apkaimē, Siļķu 14 un Slimnīcas ielā.

Plašāki apgaismojuma iekārtu bojājumi notika Zaļās birzs mikrorajonā, kur šobrīd strādā elektriķi, lai iekārtu darbību atjaunotu.

Aizvadītajā diennaktī stiprais vējš ir izgāzis vai nolauzis daudz koku.

Dežūržurnālā ir fiksētas vizmaz 10 vietas, kurās nogāzti vai nolauzti koki. Piemēram, Jelgavas ielā 17 koks bija uzgāzies baznīcai.

Koki cietuši arī Alejas ielā, Čakstes laukumā, Flotes ielā, Brīvības ielā, Klaipēdas ielā, pie Centrālkapiem, Jelgavas ielas galā pie ostas, pie bērnu laukuma Jūrmalas ielā, Piltenes ielā un citur.

13. marta rītā Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļas speciālistiem apsekojot pilsētu, konstatēts,  ka vairāki koki izgāzti arī Raiņa parkā un gar veloceļu posmā no Jūrmalas ielas līdz Vētru ielai, vēl citās vietās, par kurām diennakts dežurants nebija saņēmis ziņojumus.

Kopumā pilsētā aizvadītajā diennaktī izgāzti vai nolauzti vismaz 30 koku.

Kūrmājas prospektā, 12. marta vakarā ap plkst. 21.00, pie muzeja, pēkšņi lūztošs koks uzgāzās garāmbraucošai automašīnai, saplacinot tās vienu pusi. Par laimi šoferis necieta un pasažieru mašīnā nebija.

Šajā negadījumā ir sabojāta Komunālās pārvaldes automašīna, ar kuru pārvietojās pārvaldes ielu apgaismojuma speciālists, kurš veica iekārtu darbības operatīvo apsekošanu.

Luksoforu, ceļazīmju un citas satiksmes drošības infrastruktūras bojājumi reģistrēti  sešās vietās:  uz Jaunā tilta, Brīvības 181, Kalpaka ielā, Cukura/Grīzupes aplī, uz Tramvaja tilta, Uliha  un Arnolda ielas krustojumā.

Atsevišķās vietās radās plūdu draudi – Meža ielā, Zirgu salā un Pērkones ielas galā pie jūras, kur applūda operatīvā transporta  iebrauktuve pludmalē.

Sabiedriskā transporta pieturvietas nojumi vējš apgāza Rīgas ielā, pie Ledushalles, savukārt Krūmu 32 pieturvietai izsists stikls.

Pludmalē vējš un ūdens ir pārvietojis un daļēji bojājis gājēju laipas un pludmales kafejnīcu inventāru.