No 14. līdz 20. augustam Lietuvas teritoriālajā jūra un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā notiks Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) militārās mācības "Baltron Squadex 2021", informē NBS Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Mācībās piedalīsies Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A-90 "Varonis", mīnu kuģis M-04 "Imanta" un patruļkuģis P-08 "Jelgava", kā arī seši virsnieki BALTRON štābā.  Lietuvas Jūras spēkus mācībās pārstāvēs štāba un apgādes kuģis N42 "Jotvingis", mīnu kuģi M53 "Skalvis" un M54 "Kursis", patruļkuģis P11 "Selis", meklēšanas un glābšanas kuģis "Sakiai", velkonis TUG H-21, Jūras  meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (Klaipēda), Ūdenslīdēju komanda, kā arī piedalīsies Lietuvas Gaisa spēku helikopters.

Mācību mērķis ir veicināt Baltijas valstu jūras spēku militāro sadarbību, uzlabot eskadras saliedētību, sekmēt valstu sadarbību mīnu meklēšanas operācijās, kā arī pilnveidot personāla zināšanas.

BALTRON militāro mācību "Baltron Squadex 2021" ietvaros notiks arī Lietuvas Jūras spēku mācības "Flotex 21".

BALTRON tika izveidots 1998. gada augustā, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā. Par tās pirmo komandieri kļuva Latvijas jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis.

Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz sešiem līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.

BALTRON komandieris ir Latvijas Jūras spēku virsnieks komandkapteinis Krists Kristlībs, kurš šā gada 19.janvārī amatā nomainīja Lietuvas Jūras spēku virsnieku komandkapteini Andriusu Širvi.