12.maijā Liepājā un tās apkārtnes novadu pludmalēs un piekrastes zonās ikvienam būs iespēja pieveikt pašu izvēlēto izaicinājumu un kājām noiet maršrutus no 10 līdz pat 100 kilometriem.

Tas notiks starptautiskajā piekrastes pārgājienā "Coastline Trek`18: Liepāja with Gjensidige", informē Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mārketinga speciāliste Sintija Pusaudze.

Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja izvēlēties vienu no pieciem piedāvātajiem maršrutiem – 10, 25, 50, 75 vai 100 kilometru gariem.

Pārgājiena laikā darbosies palīdzības un atpūtas punkti, kuros varēs atgūt spēkus, ieturot maltītes, uzpildīt ūdens rezerves kā arī, ja kāds nespēs turpināt pārgājienu, tad pasākuma organizatori viņus nogādās līdz finiša punktam.

Piedalīties pārgājienā aicina arī kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem.

Pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājusies interese par šāda veida pārgājieniem, jo iešana ir piemērota jebkura vecuma cilvēkiem, tai nav nepieciešama īpaša sagatavošanās vai dārgs inventārs, savukārt par pastaigu labo ietekmi uz veselību runā teju ikviens veselīga dzīvesveida atbalstītājs un mediķis.

Pasākuma laikā dažādas aktivitātes tiks piedāvātas arī pārgājiena dalībnieku atbalstītājiem, kas paši nepiedalīsies, bet gaidīs atgriežamies dalībniekus starta-finiša zonā (Zvejnieku aleja 11A, pie pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem).

Pārgājiena maršruti vīsies cauri arī Liepājas kaimiņu – Nīcas un Rucavas novadiem, tādējādi mums sniedzot iespēju dalībniekus iepazīstināt ne vien ar Liepājas, bet arī Nīcas un Rucavas tūrisma piedāvājumu.

Piekrastes pārgājienā jau ir pieteikušies vairāki tūkstoši dalībnieku no Latvijas, kaimiņvalsts Lietuvas un citām valstīm.

Sestdien kā pirmajiem pulksten 7 starts tiks dots 50, 75 un 100 km distanču dalībniekiem. 25 km distanču dalībniekiem – pulksten 9 un visvēlāk startēs 10 km distanču gājēji – pulksten 11.

Pulksten 9 norisināsies pasākuma oficiālā atklāšana un Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska uzruna pasākuma organizatoriem, dalībniekiem un viesiem.

Visa informācija par pasākumu un pieteikšanās tam www.coastlinetrek.com.

Organizatori aicina būt saprotošiem uz pasākuma norises laiku veicot satiksmes kustības maiņu un ierobežojumus Jūrmalas parka teritorijā ap Kūrmājas prospektu un Zvejnieku aleju.

No 11.maija pulksten 20 līdz 12.maija pulksten 20 transporta satiksmes un dalībnieku drošības dēļ  tiks organizēta vienvirziena satiksme šādos ielu posmos:
• Kūrmājas prospekts  no Ūliha ielas līdz Zvejnieku alejai,
• Zvejnieku aleja no Kūrmājas prospekta līdz Roņu ielai

Lūdzam dalībniekus apģērbties atbilstoši laika apstākļiem, padomāt par iedeguma aizsargkrēmiem, ērtiem apaviem, kas piemēroti pastaigai pludmales smiltīs.

Pārgājiena laikā darbosies palīdzības un atpūtas punkti, kuros varēs atgūt spēkus, ieturot maltītes, uzpildīt ūdens rezerves kā arī, ja kāds nespēs turpināt pārgājienu, tad pasākuma organizatori viņus nogādās līdz finiša punktam.

Lai mums visiem saulaini laika apstākļi, možs garastāvoklis un uz drīzu tikšanos 12.maijā piekrastes pārgājienā.