Pašvaldības aģentūra „Nodarbinātības projekti” portālam apliecināja, ka ir gatavi aizvākt Karostas pludmales zonā pamestos Lielās talkas gružus.

Kāds portāla lasītājs pagājušās nedēļas vidū „Lasītāju galerijās” bija ievietojis trīs fotogrāfijas, nosaucot tās „Karostas piejūra pēc Lielās talkas!”.

Fotogrāfijās redzami savākti, bet neaizvesti gruži Lielās talkas un arī citos maisos, novalkāta virsjaka ar uzrakstu „Nams” uz kabatas, kā arī darba apģērbs ar uzņēmuma „UPB” pazīšanās zīmēm.

Sazinoties ar talkas koordinatora – Komunālās pārvaldes – sabiedrisko attiecību speciālistu Aigaru Štālu, portāls noskaidroja, ka Jaunliepājas, Zaļās birzs un Karostas pēctalkas gružu savākšana bijusi pašvaldības aģentūras „Nodarbinātības projekti” pārziņā.

„Nodarbinātības projektu” direktors Zigmunds Cīrulis portālam sacīja, ka no visām iepriekš pieteiktajā talkošanas vietām gruži aizvākti „ja ne tajā pašā, tad nākamajā vai aiznākamajā dienā”.

„Kopumā aizvedām 100 – 120 kubikmetrus gružu,” sacīja Cīrulis, piebilstot: „Ar lielāko prieku savāksim arī šos gružus, tikai galvenais ir atrast, kur tieši tie atrodas.”

Cīrulis minēja, ka, iespējams, šie gruži atrodas kaut kur starp Atmodas bulvāra galu un vēju rotoriem, kas esot pilsētas mežu, kā arī atsevišķas privātas teritorijas.

„Tā saucamā 6.grupa jeb Karostas Ziemeļu daļa ir bēdu ieleja! Šo teritoriju kopšana nav mūsu ziņā, mums nav tam iedalīti finanšu līdzekļi. Ja mums būtu nauda, visu savāktu un utilizētu,” skaidroja Cīrulis.
Pamazām gan Nodarbinātības aģentūra sākot pārņemt savā ziņā arī šīs novārtā pamestās pašvaldības teritorijas.

Lai palīdzētu aģentūrai ātrāk atrast un savākt fotogrāfijās redzamos atkritumus, lūgums portāla lasītājam, kurš tās ievietoja galerijā, precizēt gružu atrašanās vietu!