Piektdien un sestdien Rožu laukumā atkal tiks iedegta galvenā egle un Adventes pirmā svece. Nobeigumam tuvojas arī citu rotājumu un apgaismojuma elementu uzstādīšana.

Decembrī un janvārī ielās un laukumos būs redzamas gan ierastās lietas, ar kurām pilsētu rotāta iepriekšējos gados, taču būs arī jaunumi, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Liepājnieku un pilsētas ciemiņu priekam esam centušies izveidot vienotu stāstu, kas būs nolasāms gan centrā, gan citviet, kur izvietoti svētku rotājumi. Vienojošais motīvs būs gaismas lukturīši, bet esam sagādājuši pārsteigumus,” saka Būvvaldes māksliniece Agita Ansule.

Īpaši padomāts, lai citādi šogad izskatītos lielā egle – tās galotni rotās koši sarkana rūķa cepure un zaros no apakšas līdz augšai spīguļos no jauna izgatavoti svētku bumbuļi.

Augstskolas priekšā būs piezemējusies divplākšņu vienmotora lidmašīna, kurā varēs iekāpt gan liels un mazs un sevi iedomāties romantiskā lidojumā pretim svētkiem vai uz dzimto vietu. Pasaku grāmata un lielais krēsls, kas šeit atradās citus gadus, pēc mākslinieces vārdiem, "ir nodoti atpūtā”.

Uz Jaunā tilta gājējus un braucēju sagaidīs un pavadīs nevis rūķi makšķernieki, kā iepriekšējos gados, bet uz tā margām nolaidušies eņģelīši. Enģelīši stabulēs un vakara stundās iemirdzēsies arī virs Kalpaka tilta laidumiem.

"Daļu rotājumus vienmēr esam veidojuši tā, lai tie kalpotu kā rotaļu laukuma elementi un tie visvairāk iepriecinātu bērnus,” piebilst A. Ansule.

Tāpēc tāpat kā iepriekšējos gados pilsētas centrā bērnus aicinās pulksteņa slidkalniņš un izgaismoti lukturīšu namiņi.

Cauri visai pilsētai atkal kursēs Ziemassvētku tramvajs, kuru rotās lāstekas un vēlējums katram liepājniekam: "Siltus un mājīgas svētkus!”

Izrotāts būs ne tikai pilsētas centrs. Annas tirgus laukumā Jaunliepājā un Ģenerāļa Baloža ielā Karostā ikvienu priecēs kuplas, košas, ar jauniem elementiem pušķotas svētku egles. No iepriekšējiem gadiem saglabātos un papildinātos lukturīšus redzēsim uz daudzu maģistrālo ielu apgaismojuma balstiem, ceļu sadalošajās joslās, pie pilsētas robežas uz Nīcas un Grobiņas pusi, Slimnīcas ielā un citviet.  Kopumā svētku rotājumi būs izvietoti vairāk nekā 20 vietās.

Šajā vasarā ir notikuši četri pašvaldības iepirkumi, lai nodrošinātu  Ziemassvētku rotājumus visā pilsētā. Tos uzstāda, decembrī un janvārī nodrošina to uzurēšanu un pēc tam novāc uzņēmumi SIA "First”, SIA "Reklāmas apgāds” un SIA "Abava Plus”.

Ziemasvētku rotājumu budžets ir tāds pats kā iepriekšējos gados – 127 000 eiro ar PVN.