No 7. līdz 16.jūnijam Baltijas jūrā norisināsies starptautiskās militārās mācības "Baltops 2020", kurās piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku virsnieki un Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģis M-06 "Tālivaldis", informē Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Mācību laikā Latvijas Jūras spēku virsnieki dienesta pienākumus pildīs Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) štāba sastāvā.

No 11. līdz 12. jūnijam mācību "Baltops 2020" kuģu grupa veiks treniņus pretgaisa aizsardzībā un kara kuģu cīņā ar pretinieka gaisa kuģiem Latvijas teritoriālajos ūdeņos un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.

Starptautisko militāro mācību "Baltops 2020" mērķis ir veicināt sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, stiprināt spējas strauji reaģēt, izmantojot visu spēku veidu spējas, kā arī demonstrēt sabiedroto un partnervalstu apņēmību nodrošināt stabilitāti reģionā un gatavību aizsargāt Baltijas jūras reģionu.

Mācības "Baltops 2020" notiek jau 49. reizi, un šogad tajās piedalās aptuveni 3000 karavīru, kā arī 28 kuģu un 28 gaisa kuģu no 19 valstīm, tādējādi demonstrējot sabiedroto un partnervalstu sadarbību un savietojamību, un apliecinot ilgtermiņa ieguldījumu reģiona drošībā un stabilitātē.
"Baltops" ir ikgadējas mācības, kas jau kopš 1971.gada norisinās Baltijas jūrā, sniedzot iespēju NATO un reģionālajiem partneriem stiprināt savstarpējo spēku savietojamību, trenējoties veikt kombinētus taktiskos manevrus dažādos mācību scenārijos. Latvija mācībās "Baltops" piedalās kopš 1996.gada. Mācības ASV vadībā Baltijas jūrā notiek kopš 1972.gada.

BALTRON izveidota 1998.gada augustā, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā. Par tās pirmo komandieri kļuva Latvijas jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis.

Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz sešiem līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.