Maijā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA), Siguldas un Liepājas domju un lidsabiedrības "airBaltic" atbalstu Latvijā strādās ASV televīzijas producente, autore un vadītāja Ešlija Kolbērna.

Viņa uzņems piecus video stāstus par Latvijas īpašo pievilcību pasaules kartē, raksta LETA.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja TAVA, Kolbērnas ceļojumu raidījumu cikls "Pasaules brīnumi" ir iecienīts ne tikai ASV, bet arī daudzās citās zemēs, kur noslēgta vienošanās par to demonstrēšanu. Ne mazāk populāra ir producentu grupas "Ashley Colburn Production" raidījumu sērija "Takeoff", kas tiek rādīta kabeļtelevīzijas kanālā "Wealth TV". Kopumā patlaban "Ashley Colburn Production" raidījumus skatās apmēram 100 miljoni cilvēku.

Kolbērnai veidot raidījumus par Latviju ieteica goda konsuls ASV Juris Buņķis.

"Ashley Colburn Production" radošā komanda filmēs Rīgā, Liepājā un Siguldā. Kopējais sižetu garums būs 52 minūtes, ko sadalīs piecos desmit minūtes garos sižetos. Videostāstos uzmanība īpaši tiks vērsta uz pieredzes gūšanas tūrismu, t. i., uz tiem tūrisma produktiem, kuri paredz iespēju tūristiem pašiem iesaistīties, līdzdarboties, gūt jaunu pieredzi un emocijas.

Radošajā komandā Latvijā kopā ar Kolbērnu strādās operators Mario Krče un skaņu režisors Roberts Mazers.

Starp sižetiem tiks parādīts mūsu valsts tūrisma logotips ar uzrakstu "Latvia. Best Enjoyed Slowly" ("Izbaudi Latviju nesteidzoties!") un Latvijas karte.

"Ashley Colburn Production" stāsti par Latviju tiks demonstrēti ne tikai ASV, bet tulkoti un parādīti arī Horvātijā, Polijā, Bulgārijā un Slovēnijā un citās valstīs, ar kurām producentu firma ir noslēgusi un vēl noslēgs vienošanos.

Pēdējo triju gadu laikā Kolbērnas firma sagatavojusi raidījumus par 25 valstīm, no kuriem vairāki izpelnījušies starptautiskas balvas. Prestižo ASV televīzijas balvu "Emmy" 2010.gadā saņēma video stāsts par Horvātiju, bet otro reizi "Emmy" balva "Ashley Colburn Production" tika piešķirta par inku pilsētas Maču Piču atspoguļojumu video stāstos.