Ceturtdien 30.augustā, startēs elektromobiļu maratons "Uzlādes tīkls savieno pilsētas". Tā pirmais kontrolpunkts būs Jūrmalā, Jomas ielā 4, pulksten 8, informē organizatori.

Maratona mērķi ir informēt par iespējām, ko sniedz Latvijā 2018.gadā Valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija" izveidotais elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls, kā arī popularizēt tūrisma un citu jomu sniegto pakalpojumu papildināšanu ar jaunu –elektromobiļu uzlādes – pakalpojumu.

Maratona pieturvietās dalībnieki informēs par iespējām, ko sniedz Latvijā 2018.gadā izveidotais ātrās uzlādes tīkls, par tā turpmāko paplašināšanu, kā arī par iespēju piesaistīt elektromobiļu tūristus. Apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunajiem, 40kWh akumulatora, "Nissan" elektromobiļiem "Leaf" un "e–NV200", kā arī to uzlādes iespējām.

Maratona pieturvietas
30.augusts Ventspils, Platā iela 10, pulksten 12–13.45
Liepāja, Satiksmes iela 11, pulksten 16.30–18

31.augusts Bauska, Uzvaras iela 1, pulksten 9–10.45
Jēkabpils, Rīgas iela 103B, pulksten 13–15
Daugavpils, Kraujas iela 3, pulksten 16.30–18

1.septembris Stāmeriena, pie Bānīša stacijas, pulksten 12–15(dalība elektromobiļu salidojumā)
Valmiera, Eduarda Lācera iela 3, pulksten 18–19.30

Maratona laikā tiks parakstīti sadarbības līgumi par uzlādes punkta viesnīcā "Dobele" (Dobele) un Lūznavas muižā (Rēzeknes novads) iekļaušanu kartē, ko uztur Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība un AS "Latvenergo".

Elektromobiļu maratonu "Uzlādes tīkls savieno pilsētas" organizē Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība, atbalsta – uzņēmums "Elektrum".

"Elektrum" ir AS "Latvenergo" elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecības zīmols Baltijā. Tā ietvaros klientiem tiek piedāvāti produkti un pakalpojumi atbilstoši dažādiem patēriņiem un lietošanas paradumiem.

AS "Latvenergo" kā Baltijas vērtīgākā enerģētikas uzņēmuma darbības stratēģijā būtiska nozīme ir elektromobilitātei kā vienam no perspektīvākajiem nozares izaugsmes virzieniem nākotnē. Lai analizētu tehniskos risinājums un to atdevi, AS "Latvenergo" ir uzsākts pilotprojekts elektrouzlādes staciju izveidošanai Latvijā.