Pašvaldības policija plāno iegādāties jaudīgu kvadriciklu, ko vasarās izmantos Liepājas pludmalē, bet ziemā ar to varēs iekārtot distanču slēpošanas trases.

Par to "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, raksta LETA.

"Ar vienu šāvienu nošausim divus zaķus," tehnikas iegādi pamato Liepājas mērs. Viņš atzīst, ka kvadricikls, ko Pašvaldības policija izmanto pašlaik, ir savu laiku nokalpojis, turklāt vairāki liepājnieki esot ierosinājuši ziemā izveidot distanču slēpošanas trases Liepājas parkos, pludmalē un citviet.

Plānots, ka vasarās jauno kvadriciklu glābēji, tāpat kā līdz šim, izmantos darbam pludmalē, bet ziemas periodā, aprīkojot to ar papildu aprīkojumu, tehniku pielietos distanču slēpošanas trašu ierīkošanai.

Pagājušajā Liepājas domes sēdē kvadricikla un papildu aprīkojuma iegādei Liepājas domes deputāti akceptēja gandrīz 13 000 latu finansējumu.

Kā norādīja Sesks, kvadriciklam, lai tas varētu veikt plānotos uzdevumus, ir jābūt jaudīgam. Precīza tehnikas cena būšot zināma pēc tam, kad noslēgsies iepirkuma konkurss.

Kā ziņots, Liepājas Pašvaldības policijas Glābšanas dienestam, kas Liepājas pludmalē strādā no 15.maija līdz 15.septembrim, nepieciešams atjaunot tehnisko aprīkojumu, kas iegādāts pirms septiņiem gadiem un ir nolietojies, vasaras sākumā "Rietumu Radio" atzina Glābšanas dienesta vadītājs Kristians Brūvers.

"Tehnika sāk pievilt, un arvien vairāk līdzekļu jāiegulda tās apkopē un remontā," atzina Brūvers, norādot, ka laivas, kvadricikls u.c. tehnika iegādāta 2006.gadā par Eiropas Savienības līdzekļiem. Liepājas pašvaldība par Glābšanas dienesta vajadzībām esot informēta, bet šogad jauna tehniskā aprīkojuma iegādei līdzekļi nav piešķirti.

"Visvairāk mums nepieciešams jauns kvadricikls, kas sācis "streikot"," atzina Brūvers, norādot, ka tas ir glābēju galvenais darba zirgs, kurš tiek izmantots aptuveni divus kilometrus garā glābēju pārraudzībā esošā pludmales posma apsekošanai un citiem darbiem. Tehnikas nolietošanos veicina sāļais jūras ūdens un smiltis.