Latvijas futbola izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens no Somijas par vienu saviem palīgiem ir izraudzījies arī pašmāju speciālistu Mareku Zuntneru no "Liepājas"/"Mogo".

Turklāt komandas kandidātu sarakstā atgriezies iepriekš ilgu laiku neiekļautais Artūrs Karašausks no Liepājas komandas.

Ceturtdien 51 gadus vecais Pātelainens medijiem tika prezentēts Latvijas izlases galvenā trenera amatā.

"Priecājos un esmu lepns būt šeit, pieņemot iespēju strādāt Latvijas futbola izlasē. Primārais darbs būs ar nacionālo izlasi, un vēlos uzsākt darbu arī ar jaunatnes valstsvienību treneriem. Vēlēšos uzlabot Latvijas futbolu kopumā. Svarīgs darbs būs runāt ar vietējo klubu treneriem, lai palīdzētu viens otram. Vienmēr esmu bijis atvērts medijiem, stāstot par plāniem," preses konferencē sacīja Pātelainens.

Somu speciālists norādīja, ka priekšā ir liels darbs, lai Latvijas izlase uzlabotu savu sniegumu.

Ar Pātelainenu noslēgta vienošanās līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

"Gatavosimies UEFA Nāciju līgai un Baltijas kausam. Mums nav daudz laika, taču izskatīsim visus futbolistus. Gribam spēlētājiem likt ticēt, ka Latvijas izlase var būt veiksmīga. Vēlos, lai mums būtu efektīva valstsvienība, kur katrs spēlē par katru. Gribam vairāk pozitīvu brīžu un ticību Latvijas izlasei. Tas nebūs viegli, taču, ja smagi strādāsim un būsi pozitīvi noskaņoti, sasniegsim labus rezultātus," uzskata Pātelainens.

Par palīgiem soms izraudzījies Skotijas speciālistu Gordonu Jangu, kamēr no Latvijas treneriem tas ir Zuntners un Aleksandru Koliņko, kurš strādā citā pašmāju klubā RFS.

Tikmēr izsaukumu uz izlasi pēc pusotra gada pārtraukuma izpelnījies "Liepāja"/"Mogo" uzbrucējs Karašausks, kuram bija konflikts ar iepriekšējo valstsvienības stūrmani Aleksandru Starkovu, tāpēc durvis uz nacionālo komandu viņam bija slēgtas.

Tāpat uz valstsvienību izsaukts pussargs Vladimirs Kamešs, kurš pagājušajā nedēļā palīdzēja Krasnojarskas "Jeņisej" komandai pirmo reizi vēsturē izcīnīt ceļazīmi uz Krievijas premjerlīgu. Arī šis futbolists pirms tam nebija starp Starkova favorītiem, lai arī stabili spēlēja Krievijas pēc spēka otrajā līgā.

Savukārt Latvijas Futbola federācijas (LFF) izpilddirektors Edgars Pukinsks, kurš no 1.jūnija kļūs par organizācijas jauno ģenerālsekretāru, ceturtdien izteicās, ka Pātelainens no vairāk nekā 30 kandidātiem bijis tieši tas treneris, ar ko organizācija grib realizēt izvirzītos mērķus.

"Miksu pieredze ir pietiekami liela un atbilstoša, lai vadītu Latvijas izlasi. Viņam ir izpratne, kā veidot komandu ne tikai spēlētāju starpā, bet arī kā formēt treneru sastāvu. Viņš ir cilvēks, kurš jau bija iedziļinājies Latvijas futbolā," atklāja Pukinsks.

Latvijas izlase 2.jūnijā stadionā "Daugava" aizvadīs Baltijas kausa maču pret Igauniju, bet 5.jūnijā Viļņā gaidāma tikšanās ar mājinieci Lietuvu. Savukārt 9.jūnijā valstsvienība aizvadīs pārbaudes cīņu savā laukumā pret Azerbaidžānu.

Latvijas izlases kandidātu sastāvs Baltijas kausam un pārbaudes mačam ar Azerbaidžānu:

vārtsargi – Andris Vaņins ("Zurich", Šveice), Kaspars Ikstens (RFS), Jevgeņijs Nerugals (Jūrmalas "Spartaks"),

aizsargi – Vitālijs Maksimenko (Ņidzicas "Termalica", Polija), Vladislavs Gabovs ("Riga"), Igors Tarasovs (Vroclavas "Šlask", Polija), Vjačeslavs Isajevs, Kaspars Dubra, Roberts Savaļnieks (visi – RFS), Vitālijs Jagodinskis (Jasi "Politehnica", Rumānija), Gints Freimanis, Mārcis Ošs (abi – "Spartaks"), Raivis Andris Jurkovskis ("Liepāja"/"Mogo");

pussargi – Aleksandrs Fertovs (RFS), Ritvars Rugins ("Ventspils"), Jānis Ikaunieks, Kristians Damians Torress (abi – "Liepāja"/"Mogo"), Gļebs Kļuškins (RFS), Vladimirs Kamešs (Krasnojarskas "Jeņisej", Krievija);

uzbrucēji – Valērijs Šabala (Belsko–Bjalas "Podbeskidzie", Polija), Dāvis Ikaunieks (Jihlavas "Vysočina", Čehija), Artūrs Karašausks ("Liepāja"/"Mogo"), Vladislavs Gutkovskis ("Termalica").