37 gadus vecais Liepājas futbolists Ģirts Karlsons sarunā ar portālu Sportacentrs.com atzinis, ka, visticamāk, futbolu profesionāli vairs nespēlēs.

Ģirts Karlsons: "2017. gada vasarā pārcēlos no "Ventspils" uz "Liepāju" un jau toreiz Mārim [Verpakovskim] teicu, ka savas dzimtās pilsētas komandā plānoju beigt karjeru. Tagad, kad "Liepāja" ar mani nepagarināja līgumu, par 90% apgalvošu, ka neturpināšu karjeru."

Karlsons, beidzot karjeru, saskata gan pozitīvos, gan negatīvos aspektus: "Žēl, ka par līguma nepagarināšanu uzzināju tikai pirms pēdējās kārtas spēles. Ja būtu zinājis to agrāk, iespējams, kaut kas būtu bijis citādi - piemēram, aizvadītu atvadu spēli [līdzīgā situācijā esošajam Kristapa Grebim tāda tika noorganizēta - aut.]. Esmu tomēr nesis pilsētas vārdu pasaulē un kaut ko Liepājai devis. No pozitīvās puses - uzskatu, ka savu pēdējo sezonu nospēlēju labā līmenī, kļuvu par "Liepājas" rezultatīvāko spēlētāju [ar 10 vārtiem Karlsons 2018. gadā bija Virslīgas sestais labākais vārtu guvējs, otrs labākais starp Latvijas futbolistiem un labākais "Liepājas" rindās - aut.]. Visu savu karjeru pret futbolu esmu attiecies profesionāli, ko pierāda, ka 37 gadu vecumā varēju aizvadīt sezonu tādā līmenī."

Karlsons vien nosmej, kad izdzird ideju par spēlēšanu Viktora Dobrecova vadītās "Grobiņas" sastāvā: "Vispirms man pēc iespējas ātrāk jātiek skaidrībā ar savu dzīvi pēc futbolista karjeras beigām. Šobrīd vēl esmu neziņā par savu nākotni." Zuntnera piedāvājums strādāt "Liepājā" par uzbrucēju treneri? "Mācos treneru kursos, taču neesmu drošs, ka vēlos strādāt par treneri. Bet tas, ka gribētu palikt sportā, ir viennozīmīgi." Ģirts atzīst, ka viņam ir svarīgi atrast savu vietu pēc futbolista karjeras beigām - pirmkārt, jāatgūstas psiholoģiski, noslēdzoties vienam dzīves posmam, otrkārt, karjeras laikā nav izdevies atlicināt milzu bagātību, kas tagad ļautu dzīvot, par nākotnes ienākumiem nedomājot.

Atgriežamies arī mazliet pie 2018. gada sezonas, kad Karlsons kļuva par "Liepājas" rezultatīvāko spēlētāju pat par spīti tam, ka 28 kārtu turnīrā pamatsastāvā izgāja nieka sešas reizes, bet 11 spēlēs netika laukumā vispār. Karlsons pavisam no aprites izkrita, kad uz brīdi par galveno treneri kļuva argentīniešu speciālists Karloss Dario Aurelio un uz Liepāju tika atvesta virkne, Ģirtaprāt, līmenim neatbilstoši leģionāri. Karlsons uzskata, ka viņa personā atrasts grēkāzis, lai sezonas svarīgā brīdī, iespējams, sapurinātu komandu. Kad par treneri kļuva Gordons Jangs, Karlsons atgriezās ierindā.

Karjeras laikā Latvijā Karlsons četras reizes pārstāvējis "Liepājas metalurgu" (divi Virslīgas tituli un Latvijas kauss), bet pa reizei "Ventu", "Ventspili" (Virslīgas tituls) un karjeras noslēgumā "Liepāju". Ārzemēs Karlsons spēlējis Krievijas "Shinnik", Nīderlandes "De Graafschap", Azerbaidžānas "Inter" (kļuva par šīs valsts čempionu), Indonēzijas "Pro Duta" un Baltkrievijas "Neman". Latvijas izlasē 51 spēlē guvis deviņus vārtus.

Virslīgas visu laiku rezultatīvākie spēlētāji:
1. Mihails Miholaps 210
2. Vits Rimkus 176
3. Viktors Dobrecovs 169
4. Ģirts Karlsons 153
5. Kristaps Grebis 133
6. Gatis Kalniņš 106
7. Aleksandrs Katasonovs 105
8. Jurģis Kalns 83
9. Vitālijs Astafjevs 79
10. Vladimirs Babičevs 76