Treniņu process Polijas un Latvijas futbola klubos neesot krasi atšķirīgs, tikai jāpielāgojas citam spēles tempam, sarunā ar kluba preses dienestu teica talantīgais Latvijas izlases futbolists Kristers Tobers.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka talantīgais Latvijas futbola izlases pussargs Kristers Tobers piektdien pievienojies Polijas ekstraklases komandai Gdaņskas "Lechia".

Tobers Polijas komandai pievienojās piektdien, dienu vēlāk jau devās uz Turcijā paredzēto treniņnometni, bet pirmdien un otrdien piedalījās pārbaudes spēlēs pret Vācijas otrās bundeslīgas vienību Firtas "Greuther" un Krievijas premjerlīgas klubu Kazaņas "Rubin".

"Spēles bija ļoti grūtas. Pirmajā mačā pret Vācijas klubu spēlējām labi un disciplinēti. Izmantojām savas iespējas," pirmo pārbaudes spēli komentēja Tobers. "Spēlē pret "Rubin" kājas bija nedaudz sagurušas, tāpēc arī bumbas kontrole nebija tik laba. Nenoliegšu, ka Krievijas komanda šķita spēcīgāka."

Bijušais "Liepāja" komandas spēlētājs arī viesa skaidrību par to, kurā pozīcijā viņam vislabāk patīk spēlēt.

"Iepriekšējās divās sezonās esmu spēlējis trīs dažādās pozīcijās - centra vai malējais aizsargs, kā arī pussargs, kurš vairāk palīdz aizsardzībā. Ar treneri runājām par manu pozīciju, un viņš norādīja, ka vēlētos mani iespēlēt centra aizsarga pozīcijā, kurā arī jūtos viskomfortablāk."

"Treneris gan neslēpa, ka "īpašos" gadījumos varētu mani ielikt arī pussarga pozīcijā, kura darbs būtu palīdzēt aizsargiem."

Savas pirmās divas spēles Polijas komandā Tobers aizvadīja centra aizsarga pozīcijā, spēlēdams kopā arī pieredzējušo Mario Maloku, kurš "Lechia" vienībā tiek dēvēts par "Ģenerāli". Tobers neslēpa, ka ļoti priecātos kļūt par pieredzējušā spēlētāja protežē.

"Kāpēc gan ne? Pēc divām pārbaudes spēlēm es laikam sāku saprast, kāpēc viņu sauc par "Ģenerāli"," smīkņājot norādīja Tobers. ""Otrajā stāvā" visas bumbas ir viņa. Ļoti iespaidīgs spēlētājs."

Tāpat kurzemnieks salīdzināja treniņu procesu Latvijā un Polijā. "Tie diži neatšķiras, vienīgi šeit viss notiek ātrāk."

Vien 19 gadus vecais futbolists atklāja, ka lēnām arī sāk apgūt poļu valodu, kas, viņaprāt, palīdzētu uzlabot sniegumu laukumā. Tobers uzsvēra, ka komandā jūtas lieliski, jo komandas biedri viņam palīdz ātrāk iejusties.

"Jūtos lieliski - partneri man palīdz ar poļu valodu. Par laimi, krievu un poļu valodā vārdi "pa kreisi" un "pa labi" ir vienādi - tas ļoti palīdz uz laukuma," par iejušanos un valodu atšķirībām stāstīja Tobers.

Apmierināts ar jaunajiem apstākļiem ir ne tikai Tobers, bet arī Polijas jaunatnes izlašu treneris Česlavs Mičnievičs, kurš vērojot "Lechia" spēles, atklāja, ka labprāt uz Polijas jauniešu valstsvienību izsauktu Toberu, tomēr futbolistam nav poļu pases, un viņa rēķinā ir arī spēles Latvijas pieaugušo izlasē.

"Spēlējām pret Polijas izlasi Varšavā. Šajā spēlē laukumā devos 85.minūtē, kad rezultāts jau bija 0:2. Zīmīgi, ka vēl desmit minūtes iepriekš rezultāts bija 0:0," spēli pret Polijas valstsvienību atminējās Tobers. "Todien domāju, ka sapņoju, jo man līdzās skrēja Roberts Levandovskis, bet man bija vien 19 gadu."

"Tā bija lieliska pieredze, kuru vēl spilgtāku padarīja 52 000 tribīnēs esošie līdzjutēji."

"Lechia" kluba preses pārstāvis Toberam norādīja, ka tās spēles atmosfēra neesot salīdzināma ar to, kas darās Polijas čempionātā. "Jā, mans aģents jau teica par poļu faniem. Dzirdēju, ka Polijas klubu fani esot līdzīgā līmenī ar izlases atbalstītājiem. Runā, ka viņi esot traki, tāpēc vēlos jau tagad aizvadīt pirmo spēli čempionātā," norādīja Tobers.

19 gadus vecais Tobers līdz Polijas čempionāta sezonas beigām tiks izīrēts no "Liepājas" komandas, bet vienošanās paredz arī iespēju izpirkt jaunā futbolista līgumu.

2019.gadā Tobers aizvadīja tikai savu otro sezonu virslīgā un tajā viņš "Liepājas" sastāvā 28 spēlēs guva trīs vārtus. Tāpat viņš devās laukumā četrās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas spēlēs.

Tobers tikai pērn debitēja Latvijas izlasē, kurai palīdzējis sešās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs. Viņš spēlējis arī dažāda vecuma Latvijas jaunatnes izlasēs.

"Lechia" ar 30 punktiem 20 spēlēs ekstraklasē ieņem septīto vietu. Iepriekšējā sezonā Gdaņskas komanda bija trešā, kas vasarā ļāva piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, kur tika atzīts Dānijas kluba "Brondby" pārākums.