Piektdien, 22.martā, Liepājas domes Sporta pārvaldes atzinība par sasniegumiem 2018. gadā tika pasniegta vienīgajai Baltijas profesionālajai skvoša spēlētājai Inetai Mackevičai.

Liepājniece I. Mackeviča aizvadījusi ļoti rezultatīvu gadu, novembrī kļūstot par deviņkārtēju Latvijas čempioni skvošā, Eiropas individuālajā čempionātā izcīnot 8. vietu, kā arī sasniedzot profesionālo spēlētāju pasaules (PSA) reitingā rekordaugsto 63. pozīciju, informē Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Latvijas čempionāts, kurš tika rīkots kā PSA satelītturnīrs, ļāva Inetai Mackevičai nopelnīt reitinga punktus, kuri kopā ar nopelnītajiem punktiem par iekļūšanu astotdaļfinālā PSA (10 000 ASV dolāru balvu fonds) turnīrā Ēģiptē deva iespēju novembrī pakāpties PSA reitingā vēl par sešām pozīcijām. Tas deva iespēju Inetai PSA reitingā sasniegt 63. pozīciju.

Šogad I. Mackeviča kvalificējās startam Pasaules čempionātā skvošā, kas ir nebijis sasniegums visas Baltijas skvoša vēsturē. 23. februārī Čikāgā, ASV tika aizvadīta cīņa ar Džosnu Činappu no Čenajas, Indijā, kura PSA reitingā ieņem 14. vietu. Diemžēl Mackevičas debija Pasaules čempionātā nebija veiksmīga, zaudējot trīs geimos 5–11, 3–11, 7–11.

Nākamais turnīrs, kurā liepājniece piedalīsies, ir Eiropas komandu čempionāts 3. divīzijai, kurā startēs kopā ar trīs citām Latvijas pārstāvēm – Elīzu Dombrovsku, Lieni Riebu un Baibu Lulli. Turnīrs notiks no 3. līdz 6. aprīlim Portugālē, Lisabonā. Pēc tam Ineta dosies uz diviem PSA turnīriem ASV, no kuriem otrajā ir favorīte.

Sportiste arī šogad plāno piedalīties vairākos Pasaules tūres skvoša posmos un Eiropas čempionātā skvošā.