Jau sākot ar 13.jūniju Valmieras airēšanas slaloma trasē varēja vērot pastiprinātu Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas sportistu pieplūdumu. Airētāji baudīja lietavu radītās sekas – strauji kāpjošo ūdens līmeni Gaujā, kā dēļ atklājās visdažādākie slaloma trases elementi labākajā to izpildījumā. Treniņu laikā sportisti baudīja un pilnveidoja daudzveidīgos tehnikas elementus, ko jau nedēļas nogalē varēja izmantot Ziemeļvalstu kausa (Nordic Cup) 1. un 2. posma sacensībām.

Neskatoties uz to, ka augstais ūdens līmenis un sarežģītie trases elementi pabiedēja dažu labu airēšanas entuziastu, sacensībās uz starta stājās visai kupls dalībnieku skaits, lai cīnītos pirmajos Nordic Cup 2022 posmos Valmierā.

Nepārtraukta ūdens līmeņa celšanās Gaujā, katru sacensību dienu sportistiem sagādāja atšķirīgus apstākļus trasē, liekot pielāgoties straujā ūdens īpatnībām, lai cīnītos par uzvarām Ziemeļvalstu kausa pamatsacensību 1. un 2. posmos. SK "Atvars" šajās airēšanas slaloma sacensībās pārstāvēja tikai tie jaunieši, kuriem ir pietiekoša pieredze, iemaņas un prasmes straujajos ūdeņos. Šīs sacensības noteikti nebija iesācējiem.

Abos posmos atlēti sacentās 5 laivu klasēs MK1 (vīri), MC1 (vīri), WK1 (sievietes), WC1 (sievietes) un XC2 (jauktā). Savukārt 2.posmā papildus individuālajiem braucieniem, notika arī komandu braucieni.

Sestdien MK1 (kajaks, vīri) laivu klasē U-10 vecuma grupā 1.vietu izcīnīja Miķelis Ramans. Taču visu sacensību pats jaunākais dalībnieks, astoņgadīgais Pauls Puļķis, kurš nenobijās no spēcīgajiem un straujajiem Gaujas ūdeņiem, cīnījās līdz galam un nepadevās, godam izcīnīnot 2. vietu.

Svētdienā, Nordic Cup 2. posmā, abi jaunie SK "Atvars" censoņi arī noturēja šo pašu secību U-10 vecuma grupā  – Miķelis kāpa uz goda pjedestāla un Pauls līdzās uz 2.vietas pakāpiena.

Sestdien MK1 (kajaks, vīri) U-16 vecuma grupā Martins Macijausks izcīnīja 2.vietu un spēja U-18–Junior Open jauniešu kopvērtējumā ierindoties 3.vietā. 2.posmā pietrūka mazliet veiksmes. Taču savā vecuma grupā – U-16, Martinam tomēr izdevās kāpt uz 3.vietas pakāpiena.

Sieviešu kanoistu (WC1) laivu klasē ļoti sīva spēkošanās notika starp SK "Atvars" audzēkni Luīzi Macijausku un Zviedijas slalomisti Alva Persson. 1.posmā Luīzei izdevās izcīnīt 1.vietu U-18–Junior Open jauniešu kopvērtējumā un arī 1. vietu absolūtajā kopvērtējumā WC1 laivu klasē. Taču 2.posmā Luīze noturēja līdera pozīcijas jauniešu kopvērtējumā, bet absolūtajā kopvērtējumā piekāpās Zviedrijas slalomistei un ierindojās 2.vietā. Abas dāmas uzvarēja attiecīgi Ziemeļvalstu kausa 1. un 2. posmā, apmainoties vietām uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Vienvietīgo kajaku (WK1) sieviešu konkurencē savu pagājušā gada Nordic Cup kopvērtējuma uzvarētājas statusu apliecināja zviedriete Alva Persson, neatstājot uzvaras iespējas pārējām sacensību dalībniecēm. Taču negaidīti par sudraba medaļas īpašnieci Ziemeļvalstu kausa otrajā posmā kļuva SK "Atvars" un Latvijas Kanoe asociācijas jaunā un talantīgā airētāja Elizabete Kurvina, kura, neskatoties uz lielo gadu un pieredzes starpību, uzrādīja rezultātu, kas ļāva kāpt uz pjedestāla otrā pakāpiena. 1.un 2. posmā jauniešu kopvērtējumā Elizabete bija nepārspēta līdere un abas dienas kāpa uz goda pjedestāla. 2.posmā vairāk paveicās SK Atvara jaunietei Laurai Žodziņai, kura U-14 vecuma laivu klasē izcīnīja 3. vietu.

Nordic Cup 2.posmā komandu braucienos startēja SK "Atvars" visas trīs dāmas – Elizabete Kurvina, Laura Žodziņa un Luīze Macijauska. Neatlaidīgā cīņā SK "Atvars" dāmu komanda izcīnīja 3.vietu MK1 komandu braucienā.

Šajos abos posmos, kā jau sportā, kādam paveicās vairāk, kādam varbūt mazliet mazāk. Pieļauto kaut mazāko kļūdu dēļ, palielinājās sportistu trasē pavadītais, tika iegūti soda punkti, un kāds trasē apgāzās un nopeldēja. Lai arī ne visi izcīnīja uzvaras, SK "Atvars" jaunieši devās mājās priecīgi un iespaidiem bagāti. Savukārt treneri guva labāku ieskatu jauno atlētu spējās un pie kā vēl jātrenējas.