Kādreizējā valsts labākā tenisiste, liepājniece Anastasija Sevastova otrdien ar uzvaru atgriezās profesionālajā tenisā, triumfējot Šarm eš Šeihas ITF 10 000 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā.

Pirmās kārtas duelī Latvijas tenisiste ar 6-3, 6-1 pieveica britu sportisti Īdenu Silvu, kura šobrīd WTA rangā atrodama 691.vietā, raksta LETA.

Lai gan pirmajā setā abas tenisistes aizvadīja vēl līdzvērtīgu cīņu, otrajā setā Sevastova divas reizes lauza pretinieces servi un profesionālajā tenisā atgriezās ar pārliecinošu panākumu.

Sevastova vien 23 gadu vecumā 2013.gada maijā paziņoja par karjeras beigām, to skaidrojot ar daudzajām traumām un slimībām. Karjeru viņa noslēdza, WTA rangā tobrīd ieņemot 148.vietu. Tomēr tagad tenisiste izlēmusi atkal piedalīties sacensībās, kaut sīkāk savus nākotnes plānus joprojām nav komentējusi.

Šarm eš Šeihas turnīra pamatsacensībās Sevastova iekļuvusi ar īpašo ielūgumu jeb "wild card".

Tāpat Sevastova duetā ar austrieti Melāniju Klafneri piedalīsies arī dubultspēļu sacensībās, pirmajā kārtā samērojot spēkus ar Kalliju Festēhu un Janeki Vikerinku no Nīderlandes, kuras izliktas ar trešo numuru.

Latvijas pārstāve līdz šim pēdējo reizi kortā bija devusies 2013.gada 18.martā, kad Maiami WTA "Premier" sacensību kvalifikācijas mačā piekāpās slovākietei Janai Čepelovai.

Savas karjeras laikā Sevastova spēja pakāpties līdz 36.vietai WTA rangā. 2010.gadā viņa triumfēja Eštorilas WTA kategorijas turnīrā, bet 2011.gada sākumā aizkļuva līdz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajai kārtai.

Karjerā kopumā Sevastova pirms tam bija izcīnījusi 216 uzvaras un cietusi 123 zaudējumus, izcīnot arī deviņus ITF kategorijas vienspēļu titulus. Tāpat viņa 23 mačus aizvadīja Latvijas izlases sastāvā Federāciju kausā, vienspēlēs un dubultspēlēs kopā tiekot pie 15 panākumiem.