Pēc "Covid–19" gadījuma pretinieku rindās atcelta trešdien paredzētā "Liepājas" spēle Eiropas Ziemeļu basketbola līgā (ENBL) pret "Šiauliai–7bet" komandu, ziņo LETA.

Otrdien Šauļu basketbolisti sabraukuma pirmajā spēlē ar 82:63 pārspēja Nikolaja Mazura trenēto un Edmunda Elkšņa pārstāvēto "Tartu Universitātes"/"Maks & Moorits" komandu.

Trešdien turpat Liepājas Olimpiskajā centrā bija jātiekas Liepājas un Šauļu klubiem, bet pretinieki nevar doties laukumā, jo konstatēts "Covid–19" gadījums komandā.

Liepājniekiem nākamā spēle paredzēta sestdien Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā (LIBL), savā laukumā uzņemot Hābnēmes "Viimsi"/"Sportland" komandu.

"Liepāja" jaunizveidotajā ENBL turnīrā uzvarējusi divās no trīs aizvadītajām spēlēm.

ENBL pirmajā sezonā startē astoņas komandas no Latvijas, Polijas, Čehijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas.

Latviju pārstāv iepriekšējā sezonā vietējā čempionātā ceturto un piekto vietu ieņēmušās Liepājas un Valmieras komandas. Tāpat turnīrā spēlē Čehijas ceturtās vietas īpašniece "Brno", Polijā 13.pozīciju ieņēmusī Vloclavekas "Anwil", Lietuvas septītais spēcīgākais klubs "Šiauliai", Baltkrievijas vicečempione Mogiļevas "Borisfen", Igaunijas sestā komanda "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" un Vienotajā līgā 11.vietu guvusī Krasnojarskas "Jeņisej".

ENBL mērķis ir nākamgad pulcēt jau 16 komandas, kas būtu sadalītas Baltijas jūras un Ziemeļjūras divīzijās, pievienojot klubus no Ziemeļvalstīm un Beniluksa valstīm.

ENBL rīkotāji iepriekš dibinājuši Eiropas Sieviešu basketbola līgu (EWBL), kas sevi pierādījis kā klubiem saistošs starptautisks turnīrs.