Foto: Elīna Zvaigzne


Trešdien, 12. jūnijā, stāvlaukumā pie burgernīcas "Street burgers" notiks otrais "Bruģa bumbas" čempionāta posms. Turnīrs pirmajā posmā pulcēja 34 komandas. Pieteikšanās iespējama no pulksten 16.30 līdz 17, bet sacensību sākums pulksten 18, informēja turnīra pārstāvis Dāvis Plūme.

Šogad "Bruģa bumba" iesākās Grobiņā ar 34 komandu piedalīšanos. Vislielākā interese bija U-99 vīriešu grupā (10 komandas), savukārt otrā populārākā grupa pēc komandu skaita bija U-14 zēnu grupa (7 komandas).

U-11 zēnu grupā pirmajā posmā labākie bija komanda "Sports", U-14 uzvaru guva komanda "Līdakas", savukārt U-17 jauniešu grupā par uzvarētājiem tika kronēta komanda "Afro Arča". U-14 meiteņu grupā uzvarēja "Labākās", U-99 vīriešiem uzvarētāju gods tika komandai "Julianna", bet tai pašā vecuma grupā sievietēm par uzvarētajām kļuva "Shooters" vienība.

Kopumā tiks aizvadīti seši posmi, tādējādi iespēja izmēģināt savus spēkus strītbolā būs ikvienam spēlēt gribētājam. Zīmīgi, ka čempionāta noslēdzošajā 6. posmā, kas norisināsies 14. augustā KP basketbola laukumā pie Daugavas palīgstadiona, varēs piedalīties tikai četras labākās kopvērtējuma komandas katrā vecuma grupā, tādējādi, kopā sapulcinot tikai pašas spēcīgākās komandas. Fināla posmā norisināsies pusfināla un fināla spēles visas dienas garumā, noskaidrojot šī gada čempionus visās vecuma grupās. Līdz ar to katrs posms ir ļoti svarīgs, lai krātu savai komandai punktus, kas dotu iespēju kvalificēties un spēlēt noslēdzošajā fināla posmā.

Bez basketbola spēlēm pasākumā tiks noskaidroti otrie finālisti meistarības un 1v1 konkursā. Katra posma uzvarētāji attiecīgajās disciplīnās pēdējā posmā savā starpā cīnīsies par galveno balvu 100 eiro dāvanu karti no t/c "Kurzeme" un SPB "Sporta bode". Meistarības konkursā pirmajā posmā uzvarēja Estere Ječmane, taču 1v1 spēlēs labākais bija Kārlis Politers.

Pieteikšanās "Street burgers" posmam būs iespējama sacensību dienā 1–1,5 stundas pirms to sākuma no pulksten 16.30 līdz 17. Dalības maksa U-99 vecuma grupās vīriešiem un sievietēm no komandas ir 10 eiro, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Savukārt visās jauniešu vecuma grupās dalības maksa no komandas ir 5 eiro, tādā veidā veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū.

"Bruģa bumba 2024" sacensību posmi:
2. posms – 12. jūnijs 18.00 ("Street burgers" posms pie LOC ledus halles)
3. posms – 4. jūlijs 18.00 (t/c "Kurzeme" posms KP laukumā)
4. posms – 17. jūlijs 18.00 ("Sporta bode" posms KP laukumā)
5. posms – 31. jūlijs 18.00 (LOC posms KP laukumā)
6. posms – 14. augusts 18.00 (Finālposms KP laukumā).