27. maijā mūžībā devies ilggadējais tenisa treneris un galvenais tiesnesis Edgars Ernestsons. Atvadīšanās no viņa notiks 3. jūnijā pulksten 14, Liepājas Centrālkapos.


"Leģendārs cilvēks," par Ernestsonu saka viņa kolēģis Imants Andersons. "Strādājām kopā no 1972. gada, bet pazinu viņu vēl senāk. Cilvēks, kurš darbu laikam mīlēja vairāk par visu citu.


Nebija tas, kurš gaida uzslavas vai apbalojumus. Vienkārši  godīgāk par godīgu darīja savu darbu.

Vienreizēja bija viņa attieksme pret audzēkņiem un audzēkņiem – pret viņu, visi pret Edgaru Ernestsonu izturējās cieņu. Liepājai būs kādu laiku jāpagaida, līdz atkal sagaidīs tādu cilvēku, kāds bija Ernestsons."


Kā teikts "Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā", Edgars Ernestsons dzimis 1937. gada 2. septembrī Aucē. Divu meitu tēvs. 1956. gadā absolvējis Auces vidusskolu, 1960. gadā – Rīgā Fiziskās kultūras institūtu, iegūstot sporta trenera un fizkultūras skolotāja kvalifikāciju. Norīkots darbā uz Liepāju, kur pavadījis visu savu darba mūžu. Izaudzinājis tādus tenisistus kā Larisa Beļāne, Andrejs Koļesins, Līga Medne, Anastasija Sevastova, Adrians Žguns. 2007. gadā Ernestons saņēma Latvijas Tenisa savienības balvu par mūža ieguldījumu, bet četrus gadus vēlāk, 2011. gadā,  viņam tika pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis, V šķira.


Par Edgara Ernestsona aiziešanu mūžībā pavēstījusi arī Latvijas Tenisa savienība (LTS), norādot, ka Ernestsons bija Anastasijas Sevastovas pirmais treneris.


"Anastasija Sevastova, kura divas reizes pēc kārtas atzīta par Latvijas labāko sportisti, tenisu izvēlējās sešu gadu vecumā, un viņas pirmais treneris Liepājā bija Edgars Ernestsons. Tieši viņš bijis viens no iemesliem, kāpēc Sevastova citu sporta veidu vidū devusi priekšroku tieši tenisam. "Lielisks treneris. Tas ir tik svarīgi, lai rastos mīlestība pret tenisu," savulaik izteicās Sevastova. Ernestsons nav bijis stingras disciplīnas piekritējs, bet drīzāk iejuties padomdevēja lomā. Sevastova Liepājā trenējās līdz 14 gadu vecumam, līdz devās uz Nikija Piliča akadēmiju Minhenē," norāda LTS.


Ilggadējais Liepājas sporta žurnālists un redaktors Andžils Remess par Ernestsonu raksta: "Viens par galveno uzskatīs izaudzināto Latvijas čempionu skaitu tenisā un galda tenisā, un šīs plejādes virsotne ir Anastasija Sevastova. Otrs atgādinās Ernestsona paša uzskatu, ka šajos sporta veidos ir talanti un strādātāji, un minēs trenera principu – strādāt ar visiem vienādi. Trešais priekšplānā izvirzīs to, ka teniss Ernestsonam bija ne tikai sporta veids, bet dzīvesveids, un parka laukumos viņu varēja sastapt biežāk nekā mājās. Ja grib, var uzsvērt arī likteņa lomu, liekot diplomētam basketbola speciālistam un pirmajos gados volejbola trenerim tomēr izvēlēties galda tenisu un tenisu, citu pilsētu vidū, priekšroku dodot Liepājai."