Publicitātes attēls


Pēc nepilna mēneša, 25. maijā, Grobiņas pilsētas svētku ietvaros tiks dots starts 2024. gada Liepājas vasaras ielu basketbola čempionātam, kas pazīstams ar nosaukumu "Bruģa bumba". Kopumā tiks aizvadīti seši posmi visas vasaras garumā, noskaidrojot jaunos pilsētas čempionus ielu basketbolā, informēja čempionāta pārstāvis Dāvis Plūme.

Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, arī šogad sacensības norisināsies sešās dažādās grupās. Šajā sezonā ir plānotas dažas izmaiņas un šoreiz nebūs ierastās "Mix" grupas, toties zēniem sacensības norisināsies četrās dažādās vecuma grupās, dodot iespēju piedalīties gados jaunākajiem basketbolistiem. Savukārt meitenēm spēles notiks divās dažādās grupās.

Šī gada "Bruģa bumbas" čempionāts sāksies ar labi zināmo Grobiņas posmu pilsētas svētku ietvaros, bet turpinājums sekos jūnija, jūlija un augusta mēnešos Liepājā pie LOC ledus halles un Jūrmalas parka KP basketbola laukumā blakus "Daugavas" palīgstadionam. Arī šogad kā iepriekšējos gados čempionāta noslēdzošajā 6.posmā, kas norisināsies 14.augustā KP basketbola laukumā pie "Daugavas" palīgstadiona, varēs piedalīties tikai četras labākās kopvērtējuma komandas katrā vecuma grupā, kopā sapulcinot tikai pašas labākās šīs vasaras sezonas ielu basketbola komandas. Fināla posmā norisināsies pusfināla un fināla spēles visas dienas garumā, noskaidrojot šī gada čempionus visās vecuma grupās.

Bez izņēmuma arī šogad bez basketbola spēlēm tiks noskaidroti meistarīgākie spēlētāji individuālajās 1:1 sacensībās, kā arī meistarības konkursā, kuri cīnīsies par galveno balvu – 100 eiro dāvanu kartēm no tirdzniecības centra "Kurzeme" un "Sporta bodes".

Pieteikšanās sacensībām ir iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms to sākuma. Dalības maksa U99 vecuma grupās vīriešiem un sievietēm no komandas ir 10 eiro, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Savukārt visās jauniešu vecuma grupās dalības maksa no komandas ir 5 eiro, tādā veidā veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū.

Vecuma grupas:
U-11 zēni (2013. gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-14 zēni (2010. gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-14 meitenes (2010.gadā dzimušās un jaunākas meitenes)
U-17 zēni (2007. gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-99 vīrieši (vīrieši bez vecuma ierobežojuma)
U-99 sievietes (sievietes bez vecuma ierobežojuma)

"Bruģa bumba 2024" sacensību posmi:
1.posms    25.maijs, 11.00 (Grobiņas pilsēta)
2.posms    12. jūnijs, 18.00 ("Street Burgers" posms pie LOC ledus halles)
3.posms    4. jūlijs, 18.00 (t/c "Kurzeme" posms KP laukumā)
4.posms    17. jūlijs, 18.00 ("Sporta bodes" posms KP laukumā)
5.posms    31.jūlijs, 18.00 (LOC posms KP laukumā)
6.posms    14.augusts, 18.00 (Noslēguma posms KP laukumā).